Галерия

Левски се класира на 1/4-финалите за Купата на България, след като победи с 1:0 Черно море на "Герена".

Единственият гол в сблъсъка отбеляза Мартин Райнов в 23-ата минута, а малко по-късно попадение на халфа на "моряците" Мехди Букаси беше отменено за фаул в атака. Като цяло, в срещата преобладаваше тактическо надлъгване между треньорите Петър Хубчев и Илиан Илиев и интересните моменти пред вратите липсваха.

Вижте срещата на "Герена" в снимки

С успеха Левски прекъсна негативната си серия срещу варненци в турнира. Допреди този двубой, Черно море победи "сините" в последните три случая за Купата, единият от които на финал през 2015 г.

Място на 1/4-финалите вече си осигуриха Ботев Пловдив, ЦСКА 1948, Лудогорец, Ботев Гълъбово и Ботев Враца. Утре са срещите Арда Кърджали – ЦСКА и Локомотив Пловдив – Литекс.

Проследете развоя на мача Левски - Черно море по минути тук

Петър Хубчев не направи нито една промяна от равенството 1:1 с Берое в Стара Загора. Найджъл Робърта и Дени Алар отново поведоха заедно атаката на Левски. Те бяха подпомагани по крилата от Паулиньо и Станислав Иванов. Янис Каргас стартира до Холмар Ейолфсон, докато възстановеният Нуно Рейш седна на пейката.

Черно море излезе на "Герена" с четирима бивши футболисти на "сините". Това бяха Стефан Станчев, Даниел Димов, Васил Панайотов и Исмаил Иса. Младата звезда на "моряците" Мартин Минчев, който е следен от множество чуждестранни клубове, също започна мача. Дебют от 1-ата минута за варненци направи Мехди Букаси.

В мач с много борба и малко футболни достойнства "сините" стигнаха до успеха с рядко попадение на Мартин Райнов, който отбеляза първия си гол с екипа на столичани.

В 23-ата минута Живко Миланов центрира от корнер от дясно, Холмар Ейолфсон с глава към върна границата на малкия пеналт, където непокритият Райнов овладя и прати топката в мрежата с изстрел по тревата.

Десетина минути по-късно Мехди Букаси вкара отблизо в мрежата на домакините след подаване от фаул от ляво, но попадението беше отменено заради нарушение на Даниел Димов срещу Райнов при борбата за позиция в наказателното поле.

Като цяло двата състава не успяха да създадат нито едно положение от игрова ситуация, а на двамата вратари не се наложи да правят спасявания. В края варненци натиснаха, но така и не успяха да пратят сблъсъка в продължения, така както стана преди година. Тогава Черно море изравни на Левски в 92-ата минута, след което спечели при изпълнението на дузпи

Левски - Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Райнов (23)

Левски: Милан Миятович; Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Паулиньо (88-Рейш), Дени Алар (47-Нашименто), Найджъл Робърта (83-Мартин Петков)
Треньор: Петър Хубчев

Черно море: Миодраг Митрович; Виктор Попов (85-Актау), Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Васил Панайотов (78-Илиев-младши), Патрик Андраде (72-Ндогала), Родриго Енрике, Мартин Минчев, Мехди Букаси
Треньор: Илиан Илиев

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Каргас, Тиам, Паулиньо, Иванов, Рейш (Левски); Панайотов, Панов, Минчев (Черно море)