За първи път в своята история Арда Кърджали се класира за 1/2-финалите за Купата на България! Това стана факт, след като възпитаниците на Николай Киров излъгаха с 1:0 като гост ЦСКА 1948.

Единственият гол на националния стадион "Васил Левски" вкара Спас Делев в 55-ата минута. През първото полувреме попадение на Ангел Бастунов беше отменено за тънка засада. Срещата в София беше много равностойна, но гостите успяха да надделеят.

Така Арда се присъедини към Лудогорец, който вчера детронира Локомотив Пловдив. Останалите два 1/2-финалиста ще определят двойките Славия – Левски, които излизат един срещу друг всеки момент, и ЦСКА – Ботев Враца. Мачът на "Българска армия" ще се играе утре от 17.00 часа.

През първото полувреме ЦСКА 1948 беше по-активният отбор и в 8-ата минута стигна до гол. Той беше отменен заради засада на Ангел Бастунов, който прати топката във вратата с глава. Малко след това удар на Ивайло Чочев с глава беше спасен от Иван Караджов.

Пред другата врата първият добър шанс за Арда дойде в 36-ата минута, когато далечен удар на Иван Тилев срещна не по-малко класна реакция от Даниел Наумов.

След почивката Арда заигра по-добре и стигна до гол в 55-ата минута. Тогава Тонислав Йорданов центрира към далечната греда, където Спас Делев плонжира и отклони с глава за 1:0!

Домакините не успяха да стигнат до кой знае колко изгодни ситуации да изравнят и на няколко пъти Караджов се намеси безпроблемно.

Така ЦСКА 1948 за втора поредна година отпада от 1/4-финалите за Купата.

ЦСКА 1948 - Арда 0:1

Голмайстор: 0:1 Спас Делев (55)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 4. Марин, 18. Чочев, 26. Серкан, 11. Д. Александров, 10. Шопов, 33. Иванов, 20. Бастунов
Треньор: Красимир Балъков

Арда: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов
Треньор: Николай Киров