Левски Крумовград изненадващо победи Царско село в мач от 1/16-финалите за Купата на България.

Тимът от Югоизточната Трета лига се наложи с 1:0 над елитния си съперник след продължения. Успехът донесе резервата Валентин Сливов с гол в 112-ата минута. Така за първи път в историята Крумовград има отбор на 1/8-финалите за Купата на България.

Хората на треньора Стефан Генов са определяни като новия хит и жънат победа след победа. Преди това Левски Крумовград отстрани и Литекс за Купата след 1:0, а в шампионата заема 3-то място с 15 точки след  6 кръга. Пред тях са Хасково (19) и Загорец (16), но и двата отбора са с мач повече.

Финалистът от последния сезон – Арда Кърджали, не допусна издънка и разби с 3:0 като гост Ямбол 1915. Гостите играха с голяма част от резервите си, но спечелиха с попадения на Иван Коконов (25-дузпа), Спас Делев (47) и Тонислав Йорданов (80).