Мениджърът на Майнц Кристиан Хайдел разкри любопитни подробности за плановете на Юрген Клоп преди да напусне тима през лятото на 2008 година. Според Хайдел специалистът изобщо не е имал намерение да поема Борусия Дортмунд, тъй като е искал да стане треньор на Байер Леверкузен.
"Леверкузен го искаше на всяка цена. Самият Юрген също клонеше към Байер, но след това от клуба направиха завой. Постепенно интересът на Дортмунд ставаше все по-голям. Изпълнителният им директор Вацке още през 2006 година се беше свързал с мен", сподели Хайдел, визирайки решението на "аспирините" да се доверят на Бруно Лабадия по онова време.
"Но първата оферта, която Дортмунд предложи на Клоп, беше доста под заплатата, която той получаваше при нас. Тогава Вацке ми се обади пак и каза "Боже мой, колко пари му давате там". Аз му отговорих, че предпочитам да се лишим от един футболист, но да плащаме на Юрген това, което заслужава, защото е най-важният човек в отбора."
"Смятам, че тогава Вацке преразгледа офертата си и привлече един супертреньор. Имах обаждане и от Байерн, точно в този момент стоях до Юрген. Няма да говоря за това, но Ули Хьонес веднъж беше казал в едно интервю, че Клоп е бил национално решение. А Юрген Клинсман по онова време беше за Байерн международното решение и те избраха него", каза още Хайдел пред вестник "Билд".







Времето в четвъртък: Облачно и дъждовно с температури до 22 градуса
Хороскоп за 14 май 2026: Някои зодии ще намерят хармония и признание
Бухти със сирене, които се обръщат сами
Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар03:24 | 25 мар 2015 г.
10:40 | 20 ное 2014 г.
Напиши коментар