Борусия Дортмунд се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия, след като надви третодивизионния Кемницер с 2:0 като гост.

Мачът се игра пред 12,500 души в Кемниц, а гостите показаха, че притежават далеч по-голяма класа от своя противник.

Въпреки значително слабия съперник Томас Тухел реши да заложи на силен състав и това даде резултат.

Пиер Обамеянг вкара първото попадение в срещата, след като се разписа в 25-ата минута, след като с прекрасен прехвърлящ удар с глава матира противниковия страж. Асистенцията бе на Мхитарян.

Именно последният оформи крайния резултат след гол в 82-ата минута и така затвърди впечатленията, че се намира в страхотна форма.

При неговия гол Оба му върна жеста с голов пас. Габонецът изведе арменския атакуващ халф на добра позиция и последният с хубав удар прати топката от няколко метра в далечния ъгъл на противниковата врата.

Резултатът можеше да бъде и класически, но Гюндоган нацели напречната греда в добавеното време.

КЕМНИЦЕР - БОРУСИЯ ДОРТМУНД 0:2
0:1 Обамеянг 25'
0:2 Мхитарян 82'

Съставът на Борусия: Бурки, Хумелс, Пишчек, Папастатопулос, Шмелцер, Бендер (72 - Вейгъл), Мхитарян, Гюндоган, Кастро (63 - Хофман), Обамеянг, Ройс (83 - Гинтер)