Преминалият под наем в Борусия Дортмунд Аднан Янузай вкара първия си гол за тима при победата с 2:1 над Санкт Паули в приятелски мач, който се игра в Хамбург пред 25 731 зрители.

"Жълто-черните" излязоха без цели 14 национални състезатели и изпитаха трудности в началото. Още в третата минута Невен Суботич трябваше да парира опасен удар, но малко по-късно Гонзало Кастро откри резултата от петнайсетина метра.

Сред най-активните през първото полувреме бяха Янузай, Мориц Ляйтнер и Кастро, като тримата често комбинираха и създаваха трудности на защитата на противника.

В 18-тата минута Янузай успя да се разпише още в първия си мач за Борусия, макар и с помощта на рикошет. Той отправи силен удар с левачката и топката влетя в долния десен ъгъл.

Санкт Паули се впусна в търсене на попадение и го постигна десетина минути преди паузата, когато Пикаулт засече центрирането на доскорошния футболист на дортмундци Дудзяк.

Младият Паслак можеше да върне аванса на Борусия от два гола след пас на Янузай, но би покрай целта. След час игра Вайденфелер се намеси блестящо при изстрел на Собота, а към края Кастро пропусна две добри положения.

Съставът на Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Цимерман, Шмелцер (Шумахер - 64'), Фрич (Флорес - 84'), Бендер, Кастро, Ляйтнер (Бърнич - 80'), Янузай (Сера - 64'), Паслак (Ларсен - 69'), Рамос (Пулишич - 46')

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xXqADdzbHzg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LX2Bh_Q3V_8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>