Кьолн - Борусия Дортмунд, двубой от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Събота, стадион "Райненергищадион", 16.30 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Бюрки, Вайденфелер
Защитници: Хумелс, Сократис, Гинтер, Суботич, Шмелцер, Пишчек, Парк
Полузащитници: Бендер, Кагава, Вайгъл, Кастро, Хофман, Гюндоган, Мхитарян, Янузай, Ляйтнер
Нападатели: Обамеянг, Рамос
Извън групата (назад с подготовката): Дурм, Шахин
Контузен: Ройс
Под въпрос: Бендер
Прогноза на Gol.bg:
Борусия се намира в чудесна форма и влиза в последния си мач за годината със самочувствието на отбор, който се представя великолепна на трите фронта.
За разлика от Кьолн, който няма победа вече цели пет поредни мача на свой терен, а в последните четири от тях дори не вкара гол. Това прави 440 поредни минути.
Но пък и за гостуващите отбори е трудна да вкарват на този стадион. В осемте мача тук през кампанията гостите са реализирали едва 10 попадения, което е най-ниският показател за всички стадиони в Бундеслигата.
Внимание за Дортмунд: вратарят на Кьолн Тимо Хорн е вратарят с най-добрите показатели през този сезон (79% спасени изстрели в очертанията на вратата му), но и №1 през цялата 2015 година.
Колелото се върти: преди 12 месеца Борусия беше спуснал котва и изкара зимната ваканция в зоната на изпадащите, а сега не само е на второ място, но е единственият отбор, който успява да поддържа невероятното темпо на лидера и първенец Байерн.
Ако Борусия постигне победа утре, ще направи втория си най-силен есенен полусезон в цялата си история. Нападението на рурци е №1 в първенството, докато това на Кьолн е третото най-слабо.
Ако голмайсторът на първенството Пиер-Емерик Обамеянг се разпише на два пъти, той ще стане вторият футболист в историята на Бундеслигата след Герд Мюлер, който е вкарал 20 гола през есента.
Резултат: Кьолн - Борусия Дортмунд 1:2







Хороскоп за 14 май 2026: Някои зодии ще намерят хармония и признание
Бухти със сирене, които се обръщат сами
Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар23:53 | 18 дек 2015 г.
Напиши коментар