Нападателят на Вердер Бремен Клаудио Писаро е с контузия на гърба и участието му в предстоящия мач с Борусия Дортмунд в събота е под въпрос, съобщиха от германския клуб.

Реализатори №1 в Бундеслигата за 2016 година е получил травмата при загубата на Перу от Уругвай с 0:1 миналата нощ от световни квалификации по футбол в зона КОНМЕБОЛ.

"В 49-ата минута при загубата с 0:1 от Уругвай, Писаро е бил сменен поради контузия", се казва в съобщение на Вердер Бремен.

"Голмайсторът на Вердер е с травма на гърба, но точната прогноза предстои да бъде направена", допълват от клуба.

37-годишният Писаро е голмайстор номер 1 на сезона за Вердер с 12 попадения. Освен това той се изравни с Марко Боде на върха във вечната голмайсторска листа на клуба. Двамата имат по 101 гола.

Националът на Перу се очаква да се завърне в Бремен късно вечерта в четвъртък, след което ще бъде прегледан от лекаря на отбора.