Борусия Дортмунд - Фрайбург, първи мач от петия кръг на Бундеслигата. Стадион "Сигнал Идуна Парк", 21.30 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Бюрки, Вайденфелер
Защитници: Сократис, Гинтер, Пишчек, Шмелцер, Герейро, Паслак, Парк
Полузащитници: Роде, Вайгъл, Кастро, Мор, Кагава, Пулишич, Гьотце, Шахин, Мерино
Нападатели: Дембеле, Обамеянг, Рамос
Контузени: Суботич, Дурм, Бендер, Ройс, Шюрле, Бартра
Прогноза на Gol.bg:
Момчетата на Томас Тухел се намират във фантастична победна серия, при стряскащата голова разлика 17:1. Само веднъж досега рурският клуб е постигал три поредни победи, в които е реализирал точно толкова брой попадения.
Фрайбург е типичен домакински отбор, защото спечели двата си мача у дома с голова разлика 4:1, но загуби двете си гостувания с голова разлика 1:5. Това е и вторият най-добър старт в първенството за този отбор. Треньорът Кристиан Щрайх не си прави илюзии преди срещата тази вечер, но подчерта, че неговите възпитаници ще играят освободени и ще се опитат да откраднат поне точка.
Дортмунд няма загуба на свой терен в Бундеслигата в последните 23 мача и е само на един двубой от изравняване на клубния си рекорд. Тимът е невероятно вариативен, защото в седемте официални мача този сезон се разписаха цели 14 различни играчи.
"Жълто-черните" спечелиха последните си 10 мача срещу днешния си опонент и при нов успех ще изравнят рекордната си серия в Бундеслигата (срещу Юрдинген, от 1989 до 1996 година). Като цяло Борусия води убедително 21:3 победи (70:33 голова разлика) в 32-ата мача срещу Фрайбург и само веднъж не е вкарвал гол.
Слаби нерви! Фрайбург е повеждал 13 пъти срещу Дортмунд и е спечелил само два пъти в тези случаи. Няма друг отбор, срещу който "бразилците от Брайсгау" да са повеждали толкова пъти и да са допускали цели шест поражения.
Резултат: Борусия Дортмунд - Фрайбург 4:1







Рецепта за сочни пилешки бутчета в еър фрайър
Хърватия обяви "война" на запазващите си място на плажа туристи
Изобилие и късмет за 4 зодии на 13 август 2026 г.
Тежка катастрофа с жертва на Околовръстния път в София (+ВИДЕО)
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Коментари
Напиши коментар18:39 | 23 сеп 2016 г.
12:32 | 23 сеп 2016 г.
12:29 | 23 сеп 2016 г.
11:44 | 23 сеп 2016 г.
11:35 | 23 сеп 2016 г.
11:33 | 23 сеп 2016 г.
11:31 | 23 сеп 2016 г.
11:29 | 23 сеп 2016 г.
10:38 | 23 сеп 2016 г.
09:55 | 23 сеп 2016 г.
Напиши коментар