Борусия Дортмунд започна зимната си подготовка в испанския курорт Марбея с впечатляваща победа 4:1 над холандския шампион ПСВ Айндховен пред 5400 зрители.

Головете за доминиращия почти през целия мач Борусия вкараха Марко Ройс, Шинджи Кагава, Андре Шюрле и Кристиан Пулишич. Интересното е, че ПСВ започна по-добре и в самото начало Бендер се хвърли самопожертвователно, а след това Роман Вайденфелер спаси тупалка на Зинченко.

Четвърт час след началото Адриан Рамос вкара топката в мрежата, но съдийската бригада маркира засада. Повторенията показаха, че такава няма. След това Марко Ройс изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кагава. Само 60 секунди след това обаче Ройс се поправи и откри резултата след неуспешен шут на Рамос, оставил чудесни впечатления с играта си.

Пет минути преди почивката най-добрият подавач на рурци в първенството през есента Осман Дембеле намери Шинджи Кагава и японецът не сбърка с удар в левия ъгъл.

На почивката треньорът на Дортмунд Томас Тухел смени целия отбор, но това не се отрази чак толкова на играта. Андре Шюрле се възползва от асистенцията на Емре Мор и направи аванса на германците класически с удар тип "ждроб".

Люк Де Йонг намали за холандците пет минути след това, но четвърт час преди края на мача Кристиан Пулишич и оформи крайния резултат след пас на Шюрле.

Борусия Дортмунд - ПСВ Айндховен 4:1

1:0 Марко Ройс - 19'
2:0 Шинджи Кагава - 40'
3:0 Андре Шюрле - 52'
3:1 Люк де Йонг - 57'
4:1 Кристиан Пулишич - 74'

Дортмунд първо полувреме: Вайденфелер, Бендер, Гинтер, Пишчек, Шмелцер, Кастро, Вайгъл, Дембеле, Кагава, Ройс, Рамос

Дортмунд второ полувреме: Бонман, Бартра, Сократис, Паслак, Дурм, Мерино, Парк, Мор, Гьотце, Пулишич, Шюрле