Борусия Дортмунд срази белгийския участник в Лига Европа Стандард Лиеж с 3:0 в последната си контрола в испанския курорт Марбея.

Головете за рурския отбор пред около 4000 зрители вкараха Кристиан Пулишич, Феликс Паслак и Рафаел Герейро, който изигра първия си мач от месеци насам.

Борусия беше без доста от звездите си - Пиер-Емерик Обамеянг (участие в турнира за Купата на Африка), Осман Дембеле (мускулни проблеми), Марко Ройс (леки мускулни проблеми), Свен Бендер (разтежение), Марио Гьотце (травма в гърба), Нури Шахин, Роман Бюрки, Невен Суботич (и тримата назад с подготовката).

Дортмунд наложи превес още от самото начало и в десетата минута Сократис нацели напречната греда след центриране на Пулишич. Малко по-късно гръцкият защитник получи контузия в глезена и напусна терена.

Четвърт час след началото Пулишич откри резултата след пас на Пишчек и хладнокръвен завършващ удар. Към края на първата част американецът се разписа след пас на Шмелцер, но съдиите отмениха гола заради тънка засада.

На почивката треньорът на Борусия Томас Тухел смени целия състав, като само Кагава, Ларсен и влезлият преди това на мястото на Сократис Бартра останаха на терена.

Десетина минути след паузата Феликс Паслак удвои след като финтира трима противници и стреля от 15 метра. После Мор пропусна да се разпише, но в 73-ата минута Герейро оформи крайния резултат след добра изява на Мерино.

Борусия Дортмунд - Стандард Лиеж 3:0

1:0 Кристиан Пулишич - 15'
2:0 Феликс Паслак - 55'
3:0 Рафаел Герейро - 73'

Борусия Дортмунд първо полувреме: Вайденфелер, Гинтер, Сократис (Бартра - 27'), Шмелцер, Пишчек, Вайгъл, Пулишич, Кастро, Кагава, Ларсен, Шюрле

Борусия Дортмунд вторви полувреме: Бонман, Бартра, Бърнич, Дурм, Паслак, Мерино, Парк, Ларсен, Кагава (Герейро - 63'), Мор, Рамос