Вердер Бремен игра смело 45 минути с човек по-малко, но загуби с 1:2 от колеблив Борусия Дортмунд в двубой от 17-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Везерщадион".

Гостите направиха мечтан старт, откривайки резултата още в петата минута чрез Андре Шюрле, за когото това бе първи шампионатен гол с екипа на Борусия. В края на първата част Вердер остана с човек по-малко заради червен картон на вратаря Дробни, но секунди преди паузата Фриц разтресе гредата.

Вердер не падна духом и изравни чрез Бартелс преди изтичането на час игра, но Лукаш Пишчек върна предимството на своите десетина минути по-късно.

Така Борусия събра 30 точки и излезе на четвърта позиция в таблицата. Вердер е точно над чертата с 16 пункта.

"Жълто-черните" откриха резултата в петата минута при първата добра ситуация в мача, която обаче дойде след груба грешка на германския национал Серж Гнабри. Той върна назад право към Андре Шюрле, финтирал вратаря и вкарал на празна врата първия си шампионатен гол за Борусия.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Шюрле можеше да вкара още веднъж, но акробатичният му опит с левия крак от въздуха накара вратаря Дробни да парира в корнер. След това Пишчек стреля опасно, но стражът на Вердер се намеси отлично.

Преди да изтече четвърт час игра Андре Шюрле отправи точен удар с глава, но право в ръцете на Дробни, а статистиката показа 6:0 удара в полза на гостуващия отбор.

Чак в 18-ата минута Бремен отправи първия си шут, но Роман Вайденфелер беше заел добра позиция и отказа Бартелс. Дилейни пробва късмета си, но отново Роман беше блестящ.

Последва още една златна възможност за "бременските музиканти", но Вайденфелер спаси удар със завъртане на Дилени, а после Мойзендер би високо отблизо!

Така се стигна до 39-ата минута, в която Марко Ройс се отскубна напред и излезлият напред Ярослав Дробни го фаулира, за което получи директен червен картон. Шюрле изпълни отсъдения фаул, но покрай целта. В добавеното време Ройс би отблизо, но се получи рикошет и влезлият втори вратар Видвалд улови.

Секунди преди двата отбора да влязат на почивка Клеменс Фриц разтресе напречната греда с тупалка от петнайсетина метра, като кълбото тупна точно пред голлинията!

В началото на второто полувреме Гонсало Кастро реши да обстрелва директно вратата на противника, но не беше точен. Преди да изтече един час игра Кагава изведе Марко Ройс сам срещу вратаря, но Видвалд спаси с крак сигурно попадение.

Още в следващата си атака Вердер Бремен сензационно изравни с човек по-малко на терена. Клеменс Фриц подаде за Фин Бартелс, който мушна топката между краката на Гинтер, надбяга Сократис и провря кълбото в долния десен ъгъл!

Борусия не можеше да използва численото си предимство и едва двайсетина минути преди края на редовното време Ройс отклони покрай гредата с глава.

Още при следващата акция обаче Борусия вкара на късмет. При центриране в наказателното поле се получи рикошет и Лукаш Пишчек успя да прехвърли Видвалд.

Пет минути преди края Шюрле би мощно, но в ръцете на вратаря. До края Вердер опита нещо като хаотичен натиск, но без желания резултат.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x598rxh" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x598rxh_all-goals-highlights-hd-werder-bremen-1-2-borussia-dortmund-21-01-2017_sport" target="_blank">All Goals &amp; Highlights HD - Werder Bremen 1-2...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mogli-" target="_blank">mogli-</a></i>

Вердер Бремен - Борусия Дортмунд 1:2

0:1 Андре Шюрле - 5'
1:1 Фин Бартелс - 59'
1:2 Лукаш Пишчек - 71'

Директен червен картон: Ярослав Дробни (Вердер) - 39'

Вердер Бремен: Дробни, Бауер, Дилейни, Гарсия, Фриц (Кайнц - 80'), Мойзандер, Бартелс, Сане, Гнабри (Великович - 27'), Крузе, Писаро (Видвалд - 42')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Сократис, Гинтер, Пишчек, Шмелцер (Дурм - 46'), Вайгъл, Пулишич, Кастро (Герейро - 70'), Кагава, Ройс (Дембеле - 70'), Шюрле