Галерия

Борусия Дортмунд елиминира третодивизионния Шпортфройнде Лоте с 3:0 в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Германия, игран на стадион "Бремер Брюке" в Оснабрюк.

"Жълто-черните" направиха муден старт, но постепенно напипаха ритъма си и от средата на първото полувреме взеха инициативата. Момчетата на Томас Тухел откриха резултата в 57-ата минута чрез Кристиан Пулишич, получил много хубаво подаване от спринтиралия Осман Дембеле.

В средата на втората част Андре Шюрле удвои преднината на своите, а в 83-ата минута Марсел Шмелцер сложи точка на спора. Своя дебют за германския вицешампион направи суперталантът Александър Исак, наричан "новия Златан Ибрахимович".

Така Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите на турнира, където ще гостува на Байерн Мюнхен на 25-и или 26-и април.

Срещата започна с много груба грешка в защита на Матиас Гинтер, който не се разбра с вратаря Роман Бюрки и аматьорите имаха своята добра възможност още във втората минута, но защитата на вицешампионите се справи.

Борусия отговори с хубаво извеждащо подаване на Лукаш Пишчек за Андре Шюрле, който вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено заради положение на засада.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Вендел беше изпуснат и излезе сам срещу Бюрки, но вратарят на Борусия намали ъгъла и успя да го блокира с тяло. После Розингер намери коридор за стрелба, но беше отказан с шпагат в последния момент.

Едва четвърт час след началния съдийски сигнал Дортмунд създаде прилична акция. Шюрле получи в наказателното поле и в близост до аутлинията центрира меко за Осман Дембеле, но неговият удар с глава не се получи.

Във втората половина на първото полувреме Борусия наложи териториален превес, но не успяваше да стигне до опасни точни удари. С неточни стрелби се отличиха Рафаел Герейро и Гонсало Кастро на два пъти.

Веднага след почивката един от най-добрите на терена Шинджи Кагава получи отляво и стреля от малък ъгъл, но беше блокиран. Гинтер засече с глава при изпълнението на корнера, но защитник изчисти с глава.

В 57-ата минута Борусия откри резултата след бърза контраатака. Осман Дембеле напредна и когато всички очакваха той да подаде вдясно за Шюрле, французинът чукна хитро вляво за Кристиан Пулишич. Нахлулият на скорост американец запази самообладание и провря топката между краката на вратаря.

Още при следващата си сериозна атака рурци удвоиха аванса си. Кагава центрира към далечната греда, където Рафаел Герйеро свали с глава и Андре Шюрле простреля противника отблизо.

Четвърт час преди края на редовното време Осман Дембеле нахлу в пеналта и шутира от малък ъгъл с левачката, но вратарят спаси.

В 83-ата минута Дортмунд сложи окончателно точка на спора с трето попадение, дело нао Марсел Шмчелцер. Бекът шутира мощно от пряк свободен удар и вратарят докосна кълбото, но то се отби в гредата и влетя в мрежата зад него.

Малко по-късно своя дебют за Борусия Дортмунд направи един от най-желаните доскоро таланти в Европа - Александър Исак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0cC02FYCUPA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/waRWZnl5XlY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Шпортфройнде Лоте - Борусия Дортмунд 0:3
0:1 Кристиан Пулишич - 57'
0:2 Андре Шюрле - 66'
0:3 Марсел Шмелцер - 83'

Шпортфройнде Лоте: Фернандес, Наубер, Ран, Найдхардт, Ланглиц (Щайнхардт - 46'), Дей (Хайер - 62'), Вендел (Танкулич - 73'), Пирес-Родригес, Линднер, Фрайбергер, Розингер

Борусия Дортмунд: Бюрки, Бартра, Гинтер, Шмелцер, Пишчек, Кастро (Исак - 86'), Герейро (Мерино - 71'), Кагава, Пулишич (Мор - 82'), Дембеле, Шюрле