Горещото Рурско дерби извади извън релси и талисмана на Шалке "Ервин", който си позволи да покаже червен картон на съдията Феликс Цвайер след края на сблъсъка.
Причина за гневната реакция на феновете на "миньорите" беше решение на Цвайер да не даде дузпа за домакините в добавеното време, когато топката се удари в ръката на защитника на Борусия Дортмунд Марк Бартра.
Освен това арбитърът изпрати на трибуните треньорът на Шалке Маркус Вайнцирл, който не можеше да сдържи емоциите си в ситуацията.
Куриозното е, че малко преди това червеният картон на Цвайер падна на тревата, което даде повод на талисмана да "изгони" съдията за слабо представяне.
Още по-интересното е, че реферът описа ситуацията в доклада си и най-вероятно Шалке ще бъде наказан заради реакцията на своя верен талисман.









Пенсиите в Гърция скачат с 250 евро, в България увеличение ще има през юли 2026 г.
Столичани протестират срещу промените, свързани със зоните
Коя е новата Мис България?
Водата в Канале Гранде позеленя заради Грета Тунберг и дружина ВИДЕО
Джордж Х. У. Буш e знаел, че извънземно е влязло в контакт с хора във военна база в Мексико
Защо Dodge Viper e истинско инженерно чудо
Дизайнерски икони: те промениха лицето на европейските спортни коли
BYD разкри защо ще убие въртящите се екрани
10-те най-скъпи отбори във Формула 1 за 2025
Дейвид Бенавидес разкри следващия си опонент
Такума Иное и Теншин Насукава успешно се претеглиха преди битката за титлата на WBC
Александре Топурия продължи възхода си в UFC
Девин Хейни се завърна гръмко – нов шампион в трета категория
Какво се случва с яйчниците след навлизане в менопауза?
Ако държите на ума си – движете се, предпазва от деменция
Дни на медиацията в Пловдив и София предлагат безплатни консултации с медиатори и психолози от 24 до 28 ноември
Уртикария при деца – какво показва обривът и кога да се тревожим?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар