Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия за рекорден шести път, успявайки да обърне Борусия Дортмунд на стадион "Сигнал Идуна Парк". Домакините повеждаха на два пъти, но баварците стигнаха до дузпите в края на редовното време (2:2), а от бялата точка допуснаха една грешка по-малко.

Момчетата на Петер Бос направиха по-добър старт и откриха резултата чрез Кристиан Пулишич, но още при следващата опасна акция на баварците Роберт Левандовски изравни на празна врата благодарение на Джошуа Кимих.

Двайсетина минути преди края на редовното време Байерн пропусна добра възможност и секунди след това беше наказан от обичайните заподозрени Осман Дембеле и Пиер-Емерик Обамеянг. Първият подаде от дълбочина и голмайсторът на Бундеслигата върна аванса на своите.

В 88-ата минута Зюле нацели гредата, но се получи карамбол, при който Пишчек си вкара автогол след блокиран удар на Кимих. Така се стигна до дузпи, при които Байерн допусна една грешка, срещу две за своя противник.

Срещата започна с лек домакински натиск и шут на Нури Шахин, при който се получи рикошет, но при изпълнението на корнера страстите утихнаха. Чак десетина минути след началния съдийски сигнал Байерн отвърна с опасна контраатака - Мюлер изведе Левандовски на стрелкова позиция, но полякът би мощно покрай целта.

Веднага след това Борусия откри резултата след много груба грешка на Хави Мартинес. Испанецът реши да лъже Кристиан Пулишич, но загуби топката и младият американец вкара по земя покрай безпомощния Свен Улрайх.

В 18-ата минута баварците отвърнаха на удара. Себастиан Руди изведе Джошуа Кимих, бекът изскочи от дълбочина и с успоредно на голлинията подаване сервира топката на Роберт Левандовски.

Последва точен удар на Кастро с пета, но Улрайх беше на мястото си. След това шампионите на два пъти атакуваха опасно чрез Томас Мюлер, но първо Бюрки спаси неговия шут, а след това световният шампион уцели гредата с глава.

В началото на второто полувреме Байерн действаше много по-близо до наказателното поле на съперника си. Франк Рибери осъществи серия от финтове, но спечели само корнер от опасна ситуация. На отсрещната врата Шахин би от фаул, но доста неточно.

Двайсетина минути преди края на редовното време баварците контраатакуваха отдясно. Роберт Левандовски напредна, но нямаше ъгъл за стрелба и върна назад към Кингсли Коман, който обаче не стигна до топката.

Буквално секунди след това Борусия отвърна с бърза акция, при която Осман Дембеле изведе Пиер-Емерик Обамеянг и голмайсторът на Бундеслигата за изминалия сезон реализира по превъзходен начин с майсторско копване.

В 88-ата минута Байерн изравни след невероятен карамбол. Първо напречната греда спаси домакините след удар с рамо на Никлас Зюле, след което Джошуа Кимих беше блокиран и топката влетя във вратата на рурци след рикошети в телата на Пишчек и вратаря Бюрки.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където само Кимих пропусна за Байерн, докато за Борусия грешни изстрели допуснаха Роде и Бартра.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vJQn8eOR4mk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/E8An2OF0dKA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 2:2

1:0 Кристиан Пулишич - 12'
1:1 Роберт Левандовски - 18'
2:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 71'
2:2 Лукаш Пишчек - 88', автогол