Борусия Дортмунд победи Хамбургер трудно с 2:0 в двубой от 22-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Домакините изиграха много слабо първо полувреме, в което не създадоха нито една реална голова възможност, макар да бяха за първи път този сезон със звездата Марко Ройс в редиците си.

Втората част обаче започна ударно и новият хит в Дортмунд Мичи Батшуай откри резултата на празна врата, засичайки прострелното центриране на Кристиан Пулишич.

Дортмунд играеше доста по-добре след почивката и в крайна сметка Марио Гьотце вкара гола на успокоението в 92-ата минута след подаване на Андре Шюрле.

Борусия Дортмунд се изкачи на трето място с актив от 37 пункта, докато Хамбургер остава предпоследен със 17 точки.

Наставникът на домакините Петер Щьогер пусна от самото начало Марко Ройс, Мичи Батшуй и Мануел Аканджи. За Ройс това се оказа първи мач за сезона, белгиецът дебютира пред феновете на тима, а зимната покупка записа първи минути като титуляр с фланелката на "жълто-черните".

Борусия натисна в самото начало и пред Андре Шюрле се откри добра възможност след финт в наказателното поле, но последвалият удар срещна тялото на бранител. Малко след това световният шампион забави хубава акция на своите след лошо спиране и грешен пас.

Дежурната грешка на неубедителния вратар на домакините Роман Бюрки дойде още преди изтичането на четвърт час игра, но гостите не успяха да намерят опразнената врата. Малко преди това пък сбърка новият Мануел Аканджи.

Играта на Борусия определено не се получаваше и постепенно гостите действаха по-опасно, като техните офанзивни действия бяха по-чести. Преди изтичането на половин час игра шут на Ууд беше блокиран, а при опита за добавка Уолъс би много високо. Преди почивката Костич имаше две добри положения, но не се възползва от тях.

Още в началото на второто полувреме Борусия откри резултата след първата си смислена акция - Кристиан Пулишич отправи прострелно центриране към далечната греда и новият Мичи Батшуай засече в опразнената врата, след което отпразнува попадението с познатото си салто.

В средата на второто полувреме се стигна и до невероятен троен пропуск на домакините! Марко Ройс изведе Андре Шюрле сам срещу вратаря, но острието стреля право в обсега на Матения, който спаси. Влезлият като резерва Махмуд Дахуд отправи изключително слаб удар и позволи на Пулишич да пробва добавка на метър от вратата, но американецът стреля неточно!

Хамбургер се втурна напред и заложи на прострелно центриране отдясно, но без успех. Четвърт час преди края на редовното време се стигна до още един пропуск на Борусия - Дахуд стреля лошо към далечния ъгъл по диагонала и Пулишич отново не успя да засече, като този път дори не осъществи контакт с топката.

В 92-ата минута Батшуай хвърли страхотен пас за Андре Шюрле, който напредна и подаде за влезлия като резерва Марио Гьотце. Героят от финала на Мондиал 2014 запази хладнокръвие и копна майсторски над Матения за крайното 2:0.

Борусия Дортмунд - Хамбургер 2:0

1:0 Мичи Батшуай - 49'

2:0 Марио Гьотце - 92'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Топрак, Аканджи, Пишчек, Толян, Вайгъл, Кагава (Дахуд - 62'), Ройс (Гьотце - 71'), Пулишич (Кастро - 85'), Шюрле, Батшуай

Хамбургер: Матения, Юнг, Маврай, ван Дронгелен, Сакай, Хънт (Салихович - 54'), Сантос, Екдал (Хаан - 71'), Уолъс, Костич, Ууд (Арп - 54')