Изпълнителният директор на Борусия Дортмунд Ханс-Йоахим Вацке се обяви против влизането на олигарси в германския футбол. Той не е съгласен и с идеите за въвеждане на плейофна схема за определяне на шампиона в Бундеслигата.
"Ние нямаме дългове и не искаме никакви олигарси. Искаме да сме свободни и да печелим толкова пари, колкото изкараме. Знаме, че имаме лимит, но пък сме свободни. Преди 13 години оборотът ни беше 75 милиона евро, а днес е 500 милиона евро. Очевидно можем да говорим за растеж", отсече Вацке.
"Излишъкът ще бъде инвестиран. Но не и над него. Манчестър Сити може да звънне на шейха си, но ние не правим това и не искаме да го правим. Ако се превърнем в клуб, който обиграва играчите си за Реал Мадрид и Барселона, ще трябва да живеем с това. Байерн Мюнхен например може да плаща 100 милиона евро повече от нас за заплати."
"Нашите фенове не искат да виждат чистия футболен капитализъм. Дортмунд е част от германската футболна култура и ще си остане така. Ние можем да си позволим лукса да предложим 28 000 места за правостоящи."
"Бундеслигата с разлика пред останалите е най-истинското първенство. И който е над другите след 34 кръга, заслужава да бъде шампион. При плейофи можеш да загубиш заради съдийска грешка или лоша моментна форма", добави босът на Борусия.







Земята е под влияние на силна магнитна буря до петък
Захарова към Зеленски: Издай указ за спиране на атаките и ползвай гадател
"Лудогорец" спаси точката срещу "Левски" и съхрани шансовете за второто място
Делото "Матю Пери": Дилър на кетамин отива в затвора за две години
9 знака, че флиртът му е стил на общуване
Защо американските ВВС пенсионират комуникационния си самолет E-11A?
Шампионите от Левски изпуснаха Лудогорец в Разград
Учени унищожиха COVID и грипни вируси чрез звукови вълни
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар15:23 | 12 фев 2018 г.
14:29 | 12 фев 2018 г.
13:49 | 12 фев 2018 г.
13:25 | 12 фев 2018 г.
Напиши коментар