Борусия Дортмунд победи изключително драматично с 2:0 у дома Волфсбург, като и двата гола паднаха след 90-та минута на срещата. Два пъти се разписа Пако Алкасер, с което увеличи сметката си в Бундеслигата на 16 гола.

Победата бе още по-ценна, след като с нея “жълто-черните” си върнаха първото място в Бундеслигата и то точно преди дербито с Байерн Мюнхен. Борусия е на върха в класирането с 63 точки, с две повече от баварците, които се издъниха за 1:1 като гост на Фрайбург.

Домакините играха без една от големите си звезди Марко Ройс и имаха доста трудности през цялото време на срещата. В 19-та минута Алкасер можеше да успокои съотборниците си, след като получи добро подаване от Марио Гьотце, но прати топката на сантиметри от вратата.

Десетина минути по-късно гостите имаха прекрасна възможност да смълчат трибуните. Вегхорст стреля мощно от границата на наказателното поле, но Роман Бюркин направи прекрасно спасяване.

Втората част бе доста равностойна, като положенията пред двете врати като цяло липсваха. Все пак в 62-та минута Джейдън Санчо бе намерен непокрит в наказателното поле на гостите, но Кастеелс успя да отрази. Домакините опитваха всичко по силите си, но гол така и не падаше.

Докато не дойде 90-та минута. Тогава Пако Алкасер изпълни мощно свободен удар от около 23-24 метра почти фронтално срещу Кастеелс. Испанецът заложи на силата и изпрати много коварен удар, а вратарят на гостите само отклони топката, но тя влезе в мрежата му.

Това обаче не бе всичко. В 4-та минута на даденото продължение Борусия изгради прекрасна контраатака, Джейдън Санчо намери сам Алкасер в наказателното поле на гостите и испанецът удвои резултата. Санчо пък записа 13-та си асистенция в Бундеслигата от началото на сезона.

Борусия Дортмунд - Волфсбург 2:0

1:0 Пако Алкасер 90’

2:0 Пако Алкасер 90+4’

Борусия Дортмунд: Бюрки, Волф, Аканджи, Загаду, Диало (49 - Хакими; 74 - Ларсен), Дилейни, Витсел, Гереро, Гьотце (81 - Дауд), Санчо, Алкасер

Волфсбург: Кастеелс, Русийон, Брукс, Кнохе, Вилиам, Гилавоги, Арнолд, Герхард, Мехмеди (81 - Гинчек), Клаус (67 - Щефен), Вегхорст