Победата на Борусия Дортмунд с 3:2 над Интер снощи се оказа историческа, защото никога досега вестфалци не бяха стигали до успех в Шампионската лига, след като са изоставали с два гола.

"Жълто-черните" буквално скриха топката на италианците след почивката и осъществиха един от най-сладките обрати в новата история на турнира.

Статистиката след мача доказа превъзходството на германския вицешампион - 21:9 удара, 61% владеене на топката и 89% точни пасове. Интер има леко предимство по отношение на спечелените единоборства - 51% в своя полза.

Само за второто полувреме изстрелите бяха 14:2 за Борусия. От 40-ата до 90-ата минута Интер не отправи нито един шут. В последните си шест домакински мача в Шампионската лига Дортмунд загуби само веднъж.