Борусия Дортмунд победи категорично Унион Берлин с 5:0 в двубой от 20-ия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Футболистите на треньор Лусиен Фавре доминираха през цялото време и още в началото на срещата дръпнаха в резултата след гол на Джейдън Санчо (13'). Малко след това сензацията Ерик Халанд (18') отново се разписа. През втората част Марко Ройс (68') и Аксел Витсел (70') добавиха по едно попадение, а към края на мача отново Халанд бе точен и вече има 7 гола в първите си 3 мача в Бундеслигата.

Така Борусия се изкачи до третото място в класирането на първенството с актив от 39 точки, с 1 повече от адашите от Мьонхенгладбах, които малко по-късно ще се изправят срещу намиращият се на второто място РБ Лайпциг с 40 пункта. Унион се намира на 11-ото място с 23 точки

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха в резултата още в 13-ата минута. Рафаел Гереро подаде към Джейдън Санчо, който бе в наказателното поле и намери време да шутира. Топката бе неспасяема за вратаря Рафал Гикивич.

В 17-ата минута Гереро овладя топката на ръба на наказателното поле след центриране от свободен удар и отправи шут, който можеше да завърши в горния десен ъгъл. Гикивич обаче демонстрира класа и спаси.

Минута по-късно новото попълнение на домакините Ерлинг Холанд продължи головата си серия. Футболистът пое подаване в наказателното поле и стреля по трева в левия ъгъл - 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част Борусия продължи да контролира случващото се на терена и в 49-ата минута Санчо бе близо до гола. Футболистът опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но той се плъзна точно покрай лявата греда.

Все пак гостите показаха зъби и в 57-ата минута Мариус Бюлтер демонстрира добра техника, стигайки до наказателното поле. Той дръпна спусъка, но топката се приплъзна точно покрай дясната греда.

В 66-ата минута Рафал Гикивич игра непозволено в наказателното поле, поваляйки играч на Борусия на земята. Съдията Бенямин Кортус не се поколеба и посочи бялата точка. Марко Ройс се нагърби с отговорността и не сгреши.

В 70-ата минута Аксел Витсел овладя по красив начин силен пас на Джейдън Санчо в наказателното поле. Той успя да преодолее пазача си и изстреля топката в горния десен ъгъл - 4:0.

Три минути по-късно. Кристофър Тримел (Унион Берлин) застана зад топката за свободния удар и го изпълни, пращайки топката към горния десен ъгъл, само за да може Роман Бюрки да плонжира и да спаси.

В 73-ата минута Кристофър Тримел шутира опасно от пряк свободен удар, пращайки топката към горния десен ъгъл, но вратарят на домакините Роман Бюрки плонжира и спаси.

Три минути по-късно Юлиан Бранд демонстрира страхотен поглед и изведе по прекрасен начин на стрелкова позиция Ерлинг Холанд. Младокът запази хладнокръвие и оплете топката в мрежата.

Борусия Дортмунд - Унион Берлин 5:0

Голмайстори: Джейдън Санчо (13'), Ерик Халанд (18', 76'), Марко Ройс (68'д.), Аксел Витсел (70')

Борусия: Бюрки, Пишчек, Хумелс, Аканджи, Бранд, Витсел, Хакими (Загаду 64'), Гереро, Санчо, Ройс (Азар 71'), Холанд (Рейна 77')
Треньор: Лусиен Фавре

Унион: Гикивич, Фридрих, Шлотербек, Суботич, Гентнер (Прьомел 68'), Андрих, Ленц, Тримел (Риерсон 74'), Мали (Бекер 59'), Бюлтер, Андерсон
Треньор: Урс Фишер