Борусия Дортмунд спечели група "F" в Шампионската лига този сезон, след като обърна Зенит и го победи с 2:1 като гост. Вестфалци събраха 13 точки, а зад тях останаха Лацио (10 точки), Брюж (8 пункта) и Зенит (1 точка).

Двата отбора започнаха много открито, но първите удари или бяха блокирани, или не намираха целта. Това се промени малко след изтичането на четвърт час игра, когато Себастиан Дриуси откри резултата след щастлив рикошет в крака на Матс Хумелс.

Борусия моментално атакува и Торган Азар отправи опасен изстрел, спасен от вратаря Кержаков. Последваха още няколко акции, които бяха лишени от нужната острота.

Половин час след началото Зенит матира за втори път отбраната на своя опонент, но попадението на Сердар Азмун правилно беше отменено заради засада.

Към края на първата част удар на Джъд Белингам мина малко над напречната греда, а секунди преди почивката Марко Ройс разтресе десния страничен стълб!

Веднага след подновяването на играта Кузяев можеше да удвои, но Хиц спаси. В следващите минути Борусия не изглеждаше толкова офанзивен и на няколко пъти Матс Хумелс се намесваше класно в отбрана.

В средата на второто полувреме Борусия изравни. Удар на Хумелс беше спасен отблизо след пас на Ройс, но Лукаш Пишчек се оказа най-съобразителен и направи успешна добавка.

В 78-та минута момчетата на Люсиен Фавре сътвориха пълен обрат. Аксел Витсел не уцели добре топката при шут с левачката извън пеналта, но я вкара прецизно точно в долния десен ъгъл. Белгиецът показа уважение към бившия си клуб и не се зарадва на попадението си.

До края не се стигна до чисто голово положение и германският вицешампион заслужено завърши на върха в групата, което почти сигурно ще означава и по-приемлив противник в жребия за осминафиналите.

Зенит - Борусия Дортмунд 1:2

1:0 Себастиан Дриуси - 16'
1:1 Лукаш Пишчек  - 68'
1:2 Аксел Витсел - 78'