Борусия Дортмунд излъга Вердер Бремен и го победи с 2:1 като гост в мач от междинния 12-и кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Везерщадион". Така вицешмапионите сложиха край на серия от три поредни мача без победа в шампионата.

Още в петата минута младата сензация Юсуфа Мукоко пропусна добра възможност, но гостите все пак откриха резултата чрез Рафаел Герейро при следващата си опасна акция. Защитникът се оказа най-съобразителен в пеналта след продължително разиграване и направи успешна добавка отблизо.

Преди изтичането на половин час игра обаче Кевин Мьовалд изравни с много техничен фалцов изстрел извън наказателното поле, пращайки топката точно в долния десен ъгъл.

Малко след това Кристиан Грос можеше да си вкара куриозен автогол, но гредата го спаси от резил при рутинен опит да изчисти. Последва удар на Аканджи, но вратарят Павленка спаси, а на отсрещната врата Бюрки отрази акробатично.

Началото на второто полувреме за Мукоку напомни първото и той направи нов пропуск, тъй като топката му дойде "дълга". После заради явна засада беше отменен гол на Джейдън Санчо.

Павленка спаси удар с глава на Марко Ройс двайсетина минути преди края на мача, а в 78-ата минута стражът направи още по-грандиозно спасяване срещу капитана на вестфалци. Гостите получиха дузпа и Павленка отрази удара на Ройс, но Марко дотича и добута кълбото във вратата.

До края на срещата не се стигна до чисто голово положение и гостуващият отбор си пое дълбока глътка въздах, след като бе взел само една точка в предишните си три мача за първенство.

Борусия Дортмунд събра 22 точки и се изкачи на четвърта позиция, а Вердер Бремен (13-а позиция с 12 пункта) е в серия от четири поредни поражения и няма победа в последните девет кръга.

Вердер Бремен - Борусия Дортмунд 1:2

0:1 Рафаел Герейро - 12'
1:1 Кевин Мьовалд - 28'
1:2 Марко Ройс - 78'