Борусия Дортмунд разби закъсалия Шалке с 4:0 като гост в мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Фелтинс Арена". Два гола заби сензацията Ерлинг Халанд, като първият от тях беше изключително красив.

Вицешампионите наложиха натиск малко след началото и в седмата минута Джейдън Санчо загря ръкавиците на Ралф Ферман. До средата на първото полувреме владеенето на топката минаваше 70% в полза на Борусия, но домакините успяваха да удържат.

"Жълто-черните" нямаха и нова добра голова възможност, макар да разиграваха на висока скорост основно в половината на заелите отбранителна позиция "миньори". Ферман беше заменен принудително, а резервата му Михаел Лангер спаси доста трудно точния удар на Махмуд Дахуд.

Шалке сякаш вече успяваше да се докопа до почивката при щастливо нулево реми, но всичко се промени малко преди паузата. В 42-ата минута Санчо наказа много груба грешка на Стамбули, а три минути след това Ерлинг Халанд вкара феноменален гол с левия крак със странична ножица.

Грохналите "миньори"  все пак показаха живец пет минути след подновяването на играта, когато за техен малшанс Сердар уцели гредата. Като цяло домакините стояха по-добре на терена през втората част, но в 60-ата минута бяха посечени от бърза атака, завършена от Рафа Герейро след пас на Марко Ройс.

В 79-ата минута Халанд заби второто си попадение в двубоя, вкарвайки този път на празна врата при хубаво подаване на Джъд Белингам. Така норвежецът вече има 17 шампионатни попадения през кампанията.

Шестият в таблицата Борусия Дортмунд събра 36 точки, докато последният Шалке остава с 9 пункта и е точно на толкова от спасителния бряг.

Шалке - Борусия Дортмунд 0:4

0:1 Джейдън Санчо - 42'
0:2 Ерлинг Халанд - 45'
0:3 Рафаел Герейро - 60'
0:4 Ерлинг Халанд - 79'