Кьолн и Борусия Дортмунд завършиха 2:2 в двубой от 26-ия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "РайнЕнерги Щадион".

Головата машина на вицешампионите Ерлинг Халанд даде страхотен начален тласък на своите с 20-ото си шампионатно попадение този сезон, когато откри резултата в третата минута след подаване на Емре Джан.

Торган Азар беше блокиран, а след половин час игра Халанд можеше да удвои след ново подаване на Джан, но този път би покрай гредата.

Десетина минути преди почивката "козлите" изравниха от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джъд Белингам в наказателното поле. Онджей Дуда пое отговорността и не сбърка от бялата точка.

В средата на второто полувреме Кьолн стигна до пълен обрат след гол на Исмаил Якобс, направил за смях Тома Мюние при пробива си.

В 79-ата минута Халанд можеше да изравни, но уцели гредата, а малко след това имаше нов шанс, но стреля покрай целта.

Все пак норвежката голова машина отново порази целта в 90-ата минута и донесе точката на своите. Петият Борусия Дортмунд събра 43 точки, докато Кьолн е малко над чертата с 23 пункта.

Кьолн - Борусия Дортмунд 2:2

0:1 Ерлинг Халанд - 3'
1:1 Онджей Дуда - 35'
2:1 Исмаил Якобс - 65'
2:2 Ерлинг Халанд - 90'