Борусия Дортмунд разнебити с 5:0 втородивизионния Холщайн Кил на стадион "Сигнал Идуна Парк" и успя да се класира на финал за купата на Германия.

Там "жълто-черните" ще срещнат РБ Лайпциг, който снощи излъга след продължения Вердер Бремен с 2:1.

Два гола за Дортмунд в мача заби Джовани Рейна (16 и 22), по един мушнаха Марко Ройс (26), Торган Азар (32) и Джуд Белингам (41).

Домакините изцяло контролираха мача и още през първото полувреме прекършиха плахите си гости, опънаха им мрежата пет пъти и си решиха всичко в мача.

Втората част се доиграваше и така Дортмунд заслужено е на финал. Играчите на Холщайн Кил бяха разбити в тази среща, но заслужават само суперлативи за представянето си в турнира.

Както е известно, именно този отбор хвърли бомбата в надпреварата, след акто детронира в началните фази Байерн Мюнхен.

Холщайн Кил прави и отличен сезон във Втора Бундеслига и има реални шансове през новия сезон да е сред най-добрите в Германия.

Трябва да се отбележи, че през второто полувреме неприятна контузия получи Матеу Морей. Той бе изкаран от терена на носилка и най-вероятно ще бъде за дълго аут от състава на "жълто-черните".

Така Дортмунд си осигури място на финала и там ще спори с РБ Лайпциг за трофея.

Борусия Дортмунд - Холщайн Кил 5:0

1:0 Джовани Рейна (16)
2:0 Джовани Рейна (22)
3:0 Марко Ройс (26)
4:0 Торган Азар (32)
5:0 Джуд Белингам (41)