Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд сътвориха истински спектакъл в мач от четвъртия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "БайАрена". Домакините повеждаха цели три пъти, но загубиха с 3:4.

"Аспирините" нанесоха своя първи удар още в деветата минута, когато един от най-добрите на терена Флориан Виртц откри резултата след подаване на Паулиньо.

Вестфалци играха доста прилично и не отстъпваха по нито един показател, изравнявайки резултата в 37-ата минута чрез дежурния си реализатор Ерлинг Халанд. Малко след това попадение на Джуд Белингам беше отменено заради нарушение.

Точно когато изглеждаше, че двата отбора излизат при реми на почивката, Байер отново поведе. Това стана в добавеното време на първата част, а Патрик Шик вкара след асистенция на активния Виртц.

Герейро пропусна да изравни малко след подновяването на играта, но набързо това стори бившият "аспирин" Юлиан Брандт. Той получи лош пас от Халанд, но по фамозен начин на два пъти си поведе топката с петичка и препарира вратаря Лукас Храдецки.

Головата фиеста продължаваше и в 55-ата минута Муса Диаби върна аванса на своите, вкарвайки от границата на пеналта в долния десен ъгъл.

Четвърт час по-късно  Рафаел Герейро обаче изравни след чудесно изпълнен пряк свободен удар, а пълният обрат стана факт в 77-ата минута, когато Халанд заби от дузпа втория си гол за деня.

До края Байер Леверкузен беше много по-деен и опита да изравни, но Борусия се бранеше с дружни усилия и успя да удържи. Така Дортмунд събра 9 точки и излезе втори зад Волфсбург (пълен актив от 12 пункта), докато Байер (7 точки) падна на пето място.

Байер Леверкузен - Борусия Дортмунд 3:4

1:0 Флориан Виртц - 9'
1:1 Ерлинг Халанд - 37'
2:1 Патрик Шик - 45'
2:2 Юлиан Брандт - 49'
3:2 Муса Диаби - 55'
3:3 Рафаел Герейро - 71'
3:4 Ерлинг Халанд - 77', дузпа