Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Майнц 05 с 3:1 в среща от 8-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините стартираха ударно и поведоха още във втората минута след чудесен плътен шут под гредата на Марко Ройс, който се разписа за 14-и път в кариерата си срещу гостуващия състав.

Малко след началото на второто полувреме завърналият се след травма Ерлинг Холанд покачи на 2:0 след точно реализирана дузпа. Гостите върнаха един гол чрез Джонатан Буркард, но отново Холанд сложи точка на спора с трети гол за „жълто-черните“ в четвъртата минута на добавеното време.

Така, Дортмунд се изкачи, макар и временно, на върха в класирането с 18 точки, на две пред шампиона Байерн Мюнхен, Байер Леверкузен и Фрайбург, които са с по-мач по-малко. Майнц е десети с десет пункта. В следващия кръг Дортмунд гостува на Арминия Билефелд, докато Майнц приема Аугсбург.

Дортмунд - Майнц 3:1