Борусия Дортмунд победи Бохум с 3:0 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Юсуфа Мукоко откри резултата още в осмата минута със страховита тупалка, при която топката облиза напречната греда и влетя в мрежата.

Само четири минути след това Джио Рейна вкара отсъдената дузпа за вестфалци, които имаха и голяма доза късмет, защото гол на Хофман беше отменен заради засада.

Точно преди почивката Мукоко вкара ново бижу, този път с десния крак. Нападателят видя излизането на вратаря и го прехвърли с огромна лекота, с което ликвидира интригата.

Тя можеше да се завърне малко след рестарта, но гредата спаси домакините при диагоналния удар на Осей-Туту. В оставащото време до края домакините видимо намалиха оборотите, а гостите нямаха идея как да стигнат до по-приличен за тях резултат.

Така Борусия Дортмунд събра 25 точки и излезе трети, докато Бохум е предпоследен със 7 пункта.