Нападателят Серу Гираси реализира трите попадения за успеха на Борусия Дортмунд срещу Барселона с 3:1 на "Сигнал Идуна Парк" в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол.
Победата, обаче, се оказа недостатъчна за германския отбор, който загуби първия мач на "Камп Ноу" в Испания с 0:4 и отпада с общ резултат 3:5.
"Доволен съм от този хеттрик, но съм и тъжен заради това, че отпадаме. Дадохме всичко от себе си и се представихме добре, но те са много силен отбор, а и изоставането ни от първия мач беше доста сериозно. Когато стана 2:0 в началото на второто полувреме имах чувството, че можем да направим нещо повече, но скоро след това се получи този автогол, който до голяма степен ни обезкуражи. Все пак опитахме, продължихме да настискаме до края, но беше много трудно срещу толкова класен противник. Отпадаме, но показахме, че и ние сме много силен отбор. Този мач ще ни е като урок за следващите години, защото ще бъдем абсолютно наясно, че при гостуване в първия мач трябва да правим всичко възможно, за да постигаме по-добър резултат, който да запазва шансовете ни за реванша, защото и в този мач показахме, че на нашия стадион, с нашите фенове зад гърба ни, можем да постигнем изключителни неща", заяви гвинейският нападател.
Гираси излезе начело в листата на голмайсторите в Шампионската лига през сезона с 13 попадения, пред играчите на Барселона - Рафиня, който е с 12, и Роберт Левандовски с 11.







Рецепта от тефтера на баба: Пита с праз
Мед, лимон или сироп: Кое е по-ефективно срещу кашлица
Късна емисия
Рецепта от тефтера на баба: Дунавска туршия
Суперхрани, които са бюджетни
Тайланд разреши алкохола от 14 до 17 часа
5 типа хора, които "изпиват" енергията ви
Григорова: Ако излезе на политическата сцена, хората ще припознаят Радев
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Станислав Митков стана световен вицешампион
НСА отличи най-добрите: карате с двоен успех и осмо признание за доц. Пенов
Бивол се завръща най-рано през март, възможен е мач със задължителен претендент
Пьотр Ян обещава различен изход в реванша с Двалишвили
Защо сексът повишава имунитета?
Как влияе захарта на зъбите ни?
УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив организира безплатни прегледи за туберкулоза между 8 и 12 декември
Предменструален синдром – няма единствена причина
Коментари
Напиши коментар19:24 | 16 апр 2025 г.
Напиши коментар