Винаги когато загубиш от по-слаб съперник - както технически по-слаб, така и като индивидуалности, на лицето ти се появява най-глупавата физиономия, която можеш да си представиш. Националният отбор на Италия няма по-добри играчи от тези на Испания. Напротив, някои от тях дори нямаше да стигнат до предишните формации на истинската скуадра адзура. Но какво стана, защо настоящият еврошампион дори не прескочи фазата на 16-те най-добри отбора на Стария континент?
Просто един посредствен и тъжен селекционер, когото наричат Маркиз на Саламанка и по-познат като апатичния Висенте дел Боске, приключи със своите дни като треньор по начин, граничещ с абсурдното и комичното. В тактическо отношение в упражняването на сила по терена Антонио Конте беше безмилостен с маркиза. Това беше една от най-смешните картини в цялата кариера на Дел Боске. Видяхме един отбор страшилище с дяволско първо полувреме под ръководството на Конте. Италианците изглеждаха като невероятни играчи срещу 11 неудачници. Нещо немислимо през последните години от историята на националния отбор на Испания. Де Хеа спаси поне още 4 гола.
Дел Боске дори не се подготви за мача. Вярваше, че класата на испанския футбол ще доведе до превъзходство. Дори не проучи как да играе срещу защита от трима централни защитници. Даже треньор в окръжните групи знае, че срещу такава отбрана не може да се играе с таран, а трябват двама бързи нападатели, които да отварят пространство за крилата и бековете. И на всичкото отгоре с уморени играчи като Бускетс, който най-много страдаше по време на мача, Иниеста и Сеск, които бяха на ръба на силите си, те станаха за посмешище срещу халфовата линия от петима играчи на Конте. Почувствах болка, срам и съжаление от характера на губещия селекционер. Не е за вярване! Това беше един безпощаден край за двукратния шампион на Европа.
Италия не ми харесва, харесва ми само Конте.
Достатъчно ли е това, за да стигнат до победата срещу Франция? Страхувам се, че не. И не съм сигурен, че е достатъчно и за победа срещу Германия, въпреки че е по-лесно заради самоувереността на Льов. С всеки ден, който изминава от това европейско първенство, ставам все по-сигурен, че Франция ще бъде шампион.
Реалността, истината е, че Дел Боске и неговата реликва Касияс трябваше да напуснат още след провала на световното в Бразилия. Не го направиха - не заради пари, а заради арогантност, наглост и лъжите от миналото. И оттогава това тяхното не беше футбол. Касияс приключи кариерата си в националния отбор просто като наблюдател от резервната скамейка. А маркизът завърши с най-големия срам в кариерата си. Колко тъжен край за един маркиз!
Хулиан Руис, "Ел Мундо"
Превод: "7 дни спорт"







Правосъдният министър: Ще обжалвам отказа да се образува дисциплинарно дело срещу Сарафов
Назначиха нов началник на Дирекцията за национален строителен контрол
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Политически акт ли е свалянето на охраната на Борисов и Пеевски
"Добруджа" шокира "Славия" и мечтае за оцеляване
Убиха мъж с метална тръба в Монтана, трима са задържани
Русия ще продължи да модернизира ядрените си сили, задава се "Сармат"
Черепът на средновековна светица беше откраднат от църква в Чехия
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар21:21 | 1 юли 2016 г.
20:48 | 1 юли 2016 г.
20:42 | 1 юли 2016 г.
20:42 | 1 юли 2016 г.
19:38 | 1 юли 2016 г.
19:03 | 1 юли 2016 г.
19:00 | 1 юли 2016 г.
18:57 | 1 юли 2016 г.
18:54 | 1 юли 2016 г.
Напиши коментар