Повторният престой на Нестор ел Маестро начело на ЦСКА далеч не започна по мечтания за него начин. След първите два двубоя той все още не е усетил вкуса на победата, а в неделя предстои тежко гостуване в Разград.
Досега сърбинът с британски паспорт повтаря старта на единствения английски треньор в червената история Алън Пардю, който също започна без да спечели първите си два мача.
Бившият мениджър на Уест Хем, Нюкасъл и Кристъл Палас застана временно начело на тима след напускането на Стойчо Младенов при предстоящо дерби с Левски. Пардю повтори прийома на предшественика си, използвайки Амос Юга в центъра на защитата, а в изключително скучен двубой двата тима направиха 0:0.
Няколко дни по-късно на „Армията“ червените трябваше да опазят комфортния си аванс от победата с 2:0 над Славия в „Овча Купел“ и да се класират за финала на купата на България. Вместо това обаче белите шокираха тима на Пардю с две ранни попадения, а в следващите близо 110 минути ЦСКА не намери отговор и дори можеше да загуби в редовното време и продълженията. Все пак се стигна до дузпи, при които Димитър Евтимов се справи на висота и осигури място на финала.
С равенство и загуба, но в разменен вариант и отново с мач срещу Славия, започна сега и Нестор ел Маестро. Любопитно е, че и неговият трети двубой, и този на Пардю бе шампионатно гостуване на Лудогорец. Едва ли обаче сърбинът ще иска да повтори и този резултат на англичанина. ЦСКА изигра един от най-безобразните мачове в историята си и бе разбит с 5:0 в Разград, а можеше да получи и още попадения в мрежата си.
Тогава червените изглеждаха изключително объркани след раздялата със Стойчо Младенов, а сега ситуацията е сходна при освобождаването на Саша Илич, пише "Тема:Спорт".








Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
Арести във "ВиК" - Несебър за искан подкуп от 8 000 евро
Каква е разликата между страх и тревожност и как да се преборим с тях?
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:46 | 10 авг 2023 г.
17:40 | 10 авг 2023 г.
07:03 | 9 авг 2023 г.
06:15 | 9 авг 2023 г.
06:00 | 9 авг 2023 г.
05:57 | 9 авг 2023 г.
00:53 | 9 авг 2023 г.
00:38 | 9 авг 2023 г.
21:59 | 8 авг 2023 г.
21:56 | 8 авг 2023 г.
Напиши коментар