Вратарят на Аржентина Серхио Ромеро стана герой за своите в снощния полуфинал на Мондиал 2014 срещу Холандия, спасявайки две дузпи на "лалетата".
Още по темата
Оказа, се отличникът на аржентинската врата е ползвал помощта на "пищов" по време на най-важния изпит в живота си до този момент.
В интернет изплува видео, на което се вижда как Ромеро изважда лист хартия от гащите си и после отново го прибира там.
Дълбоката резерва на Монако от миналия сезон се превърна в национален герой в Аржентина, спасявайки дузпите на Влаар и Снайдер. Така Аржентина се класира на първи финал на световно първенство от 1990 година насам.
Използването на тайна бележка не е новост при изпълнение на дузпи. Интересното е, че през 2006 година аржентинците бяха свалени на земята с такъв "пищов".
Тогава вратарят на Германия Йенс Леман получи бележка със следния текст: "1. Рикелме - горе вляво 2. Креспо - дълга засилка и вдясно, къса засилка и вляво 3. Хайнце долу вляво 4. Аяла чака дълго, дълга засилка и вдясно 5. Меси бие вляво 6. Аймар изчаква дълго и бие вляво 7. Родригес бие вляво".
Леман спаси изстрелите на Аяла и Камбиасо, за да класира Германия на полуфинал. Няколко месеца след престрелката на Мондиал 2006 бележката на Леман беше продадена на търг за 1.3 милиона евро...







Рецепта за варено жито за Голяма Богородица
Рецепта за закуска с кисело мляко и протеин
"Армейците" загубиха с 1:3, но продължават напред след победата с 3:0 в първия мач
Швеция свали възрастта за наказателна отговорност на 14 години
Откриха ценна находка при разкопките на средновековния град Русокастро
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Треньорът на Крауфорд: Конър Бен ще нокаутира Райън Гарсия
Махачев: Имам ключовете за лесна победа срещу Гари
Франк Уорън: Битката Фюри – Джошуа трябва да бъде на „Уембли“
ELITE FIGHTING ARENA се завръща с второ издание
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар