Галерия

Тази сутрин е починал най-успешният треньор в историята на Черно море Никола Спасов.

През 2015 г. той записа името си със златни букви в историята на "моряците", след като ги изведе до триумф за Купата на България.

Това стана по изключително драматичен начин във финала с Левски в Бургас (б.р. - припомнете си развоя на мача тук).

През сезон 2008/09 той води варненци в дебютното им участие в Купата на УЕФА. "Моряците" отстраняват андорския Сант Жулиа и израелския Макаби Нетаня, а в последния кръг преди групите отпадат от Щутгарт след загуба с 1:2 като домакин и равенство 2:2 като гост.

Тогава Черно море беше на крачка от сензация, след като до 80-ата минута водеше с 2:0 в Германия но в последните минути на срещата допусна изравняване, като вторият гол за домакините падна в 94-ата минута.

В родното първенство Спасов извежда Черно море до бронзовите медали в първенството за първи път от 56 години насам.