Черно море записа успех с 1:0 при домакинството си на Ботев Пд в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. “Моряците” бяха без трима от основните си футболисти в тази среща заради контузии, но въпреки това успяха да надиграят съперника и да прибавят три точки към своя актив. Единствения гол в двубоя реализира Файсел Касми в 18-ата минута.

Черно море започна срещата с домакински натиск и още в 3-ата минута създаде първата опасност пред вратата на гостите. Касми се озова на добра позиция пред наказателното поле след центриране от корнер и стреля. Топката бе блокирана от бранител и попадна в Стефан Станчев, който отправи страхотен изстрел по земя, но Георги Аргилашки показа завиден успех и спаси.

В 10-ата минута “моряците” удариха греда. Зе Гомеш стреля по диагонала, Исмаил Иса се опита да отклони топката, а с движението си залъга Георги Аргилашки, но за съжаление се отби в левия страничен стълб и можеше да влезе в мрежата, ала Кевин Янсон изчисти почти от голлинията.

В 18-ата минута все пак логиката възтържествува и Черно море откри резултата. Родриго пробва силен удар отдясно, но топката удари в слабините Янсон и бранителят остана да лежи на тревата. Касми пое отбитата топка и след няколко залъгващи движения успя да си намести кълбото и с удар от границата на наказателното поле прониза стража на Ботев за 1:0.

В 25-ата минута Ботев можеше да изравни. След центриране отдясно вратарят на варненци Георги Георгиев се размина с топката. Па Конате върна с глава към Атанас Илиев, който стреля, но бранител на Черно море бе на точното място и изби. В рамките на две минути между 38-ата и 40-ата Зе Гомеш, Васил Панайотов и Файсел Касми опитаха удари от границата на наказателното поле, но не сполучиха.

Само 3 минути след почивката Ботев пропусна да изравни. Атанас Илиев засече с глава центриране от корнер на Славчо Шоколаров, но нацели близката греда от два матра. В 66-ата минута Васил Панайотов намери с прецизен пас Зе Гомеш отдясно, който стреля без подготовка, но покрай вратата. В 77-ата Родриго Енрике насочи добре топката от около 20 метра, но Аргилашки внимаваше и изби в корнер, след който не последва нова опасност пред вратата на Ботев.