Черно море продължи унищожителната серия без победа на Левски, след като шокира “сините” с 1:0 във Велико Търново. Мачът се игра на стадион “Ивайло" заради наказанието на Левски, а единственият гол вкара Александър Василев в 35-т минута. Варненци вкараха още два пъти, но головете на Алекс Ферннадес (72) и Исмаил Иса (77) бяха отменени. Сериозна вина за гола на гостите имаше Николай Михайлов, което накара феновете на Левски да скандират през второто полувреме името на Пламен Андреев, който през есента беше титуляр на вратата.

Така Черно море започна с победа годината и изпревари Левски в класирането. “Моряците” са 6-ти с 32 точки, с две повече от тима от ст. “Георги Аспарухов”. Левски пък продължава ужасяващата си серия, след като в 9 поредни мача в първенството не познава вкуса на победата.

Двубоят започна с леко предимство на “сините”, които имаха няколко изгодни положения през първото полувреме. Най-сериозното от тях бе в 22-та минута, когато Рикардиньо беше изведен в наказателното поле и стреля силно под гредата, но Дюлгеров отрази. Стражът на гостите спаси и далечен удар на Ивелин Попов, както и леки изстрели на Филип Кръстев и Илиян Стефанов.

Така се стигна до 35-та минута, когато Черно море изненада противника си. Попов центрира балонно от дясното крило, Николай Михайлов увисна и само успя да чукне леко топката, която след това се отби в горната греда. Докато лежи на тревата вратарят на Левски, Александър Василев изпревари Роналдо и с глава добави топката в мрежата - 1:0 за Черно море.

Второто полувреме бе забавено заради сериозната димна завеса, която “сътвориха” феновете на Левски. След подновяването на играта “сините” действаха нервно и без реална идея как да изравнят резултата. Черно море се отбраняваше много добре и чакаше своя шанс на контраатаки. Атанас Илиев обаче пропусна ранен шанс, а малко по-късно бе в основата на сериозна съдийска дилема.

Ситуацията бе в 72-та минута, когато Илиев се пребори за една топка пред наказателното поле и я продължи към Алекс Фернандес. Халфът стреля по диагонала, топката се отклони в тялото на защитник и влезе зад увисналия за пореден път Николай Михайлов. Много бързо страничният рефер вдигна флага си за засада. Последва преразглеждане на ситуацията с ВАР, след което стана ясно, че засада няма, но пък Атанас Илиев е ползвал ръката си при подаването към Фернандес.

Само пет минути по-късно бе отменен още един гол на Черно море. Исмаил Иса реализира с летящ плонж след центриране от лявото крило, но нападателят бе в положение на засада и голът не беше зачетен. Левски опита със стихиен натиск да стигне поне до равенството, но "сините" така и не създадоха реално положение в редовното време, както и в добавените 11 минути.

Левски - Черно море 0:1
0:1 Александър Василев 35’

Левски: Михайлов, Цунами, Сундберг, Кордоба, Роналдо (90+9 Галчев), Чандъров, Кръстев, Стефанов (75 - Петков), Попов, Уелтон, Рикардиньо

Черно море: Дюлгеров, Попов, Ж. Атанасов, Босанчич (75 - Димов), Панов, Панайотов, Сула (83 - Велев), А. Василев (90 +2 - Златев), Фернандес, В. Василев, Илиев (75 - Иса)