Лудогорец може да се раздели с една от покупки си през миналото лято. Става въпрос за нападателя Юнес Хамза.
28-годишният футболист е сред най-високоплатените играчи в Разград, но приносът му към отбора е незначителен. Това никак не се нрави на ръководството. Очаква се още през лятото клубът да се опита да продаде Хамза.
Припомняме, че разградчани привлякоха тунизиеца от Ботев Пловдив точно преди плейофите със Стяуа през 2014, като платиха много сериозна сума за правата му.
Тогава румънците също имаха интерес към нападателя, но отправиха по-ниска оферта от тази на Лудогорец. Освен това и условията в договора на Хамза бяха по-добри.
Това накара тарана да парафира със зелените до лятото на 2017-а година. Тунизиецът струва на новия си клуб огромна сума, която не кореспондира с приноса му към отбора.
От началото на пролетния полусезон бившият играч на Ботев е тотално низвергнат от треньора Георги Дерменджиев. В осемте мача до момента той е попаднал само два пъти в групата на тима!
Тунизиецът има едва 19 минути и то за купата срещу Берое (1:0) в Разград и Литекс (0:0) в Ловеч. Макар разградчани да изпитват трудности с отбелязването на голове Георги Дерменджиев продължава да не разчита на Хамза.
Вместо това специалистът залага на намиращия се в слаба форма Роман Безяк, чийто договор изтича през лятото, както и на Жуниор Кишада. Безяк още не е подновил контракта си с разградчани и едва ли ще го направи.
Куриозно е, че точно Хамза е най-ефективният нападател на Лудогорец в А група. Той има общо 4 гола, като бележи средно на 157 минути. За сравнение Кишада, който е с 4 попадения, го прави на всеки 208 минути.
Роман Безяк със своите едва два точни изстрела в елита, се разписва през 331 минути. Със сигурност през лятото шампионите ще потърсят усилване на нападателната си мощ, като вече се работи в тази насока.







България и Канада обсъдиха разширяване на сътрудничеството в отбраната
Комплектите с евромонети свършиха бързо в пощите
Великден през април, след Рамазан байрам: Религиозните празници през 2026 г.
Серина Уилямс категорична: Не се завръщам към тениса!
Експерти категорични: Околовръстното в Пловдив е опасно
Дюнери в училище, забрана на гей парадите... Предизборни обещания от Румъния
ЦСКА 1948 разби като гост Септември с 4:1
Мистериозно устройство на пътя кара шофьорите да изпадат в паника
Колко всъщност може да вдигне кола на заден ход?
Какво говори размерът на колата за нейния собственик?
Dacia с нов удар - Duster лесно се превръща в такси
Хенри Сехудо обяви край на кариерата си след UFC 323
Силно представяне и успешни изпити за повишаване в Сао Пауло, Бразилия
WBC отне титлата на Терънс Крауфорд заради неплатени санкционни такси
Али Юзеир е готов за нова победа на ринга на SENSHI
Индикаторни инфекции при ХИВ
Отличиха пет проекта по дарителската програма „Заедно за здраве“
Нелекуваната сънна апнея е свързана с повишен риск от Паркинсон
БЛС: Рискови експерименти със системата няма да решат кадровия дефицит
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар