Лудогорец загуби от Берое с 0:2 на своя "Лудогорец Арена" в среща от 35-ия кръг на "А" група.

По този начин гостите от Стара Загора си бетонираха третото място в класирането и си осигуриха участие в Лига Европа.

Домакините пък бяха в този мач без почти нито един титуляр, като Георги Дерменджиев бе заложил и на доста играчи от втория отбор.

Ахмед даде аванс на гостите в 11-ата минута, а в 35-ата Венци Василев оформи крайния резултат.

Интересно е да се отбележи, че Лудогорец бе на път да стане единственият тим без загуба у дома в елита, но решението на Дерменджиев да даде почивка на основните играчи провали това начинание на тима.

Срещата започна с интересна ситуация пред Чунчуков, който в 3-ата минута овладя една топка, но ударът му бе неточен.

В 11-ата минута гостите стигнаха до аванс в резултата съвсем логично с оглед на домакинския състав.

Божилов пусна отличен извеждащ пас към Ахмед, който излезе сам срещу вратаря и реализира без проблеми.

В 19-ата минута заралии можеха да стигнат и до второ попадение, но ударът с глава на Иво Иванов бе спасен от противниковия страж.

Десет минути след това Смирнов от състава на домакините направи много сериозен пропуск, след като излезе сам срещу стража на Берое, но прати топката някак си над напречната греда.

В 35-ата минута все пак заралии стигнаха до втори гол. Костов центрира прекрасно от корнер в наказателното поле и Василев засече топката с глава, за да реализира.

До почивката нямаше интересни ситуации.

Малко след подновяването на играта и двата тима се стремяха да играят офанзивен футбол, но имаше много брак в действията им и така опасните положения липсваха.

В 60-ата минута Берое направи много хубава бърза атака, като Ахмед подаде към Елиаш, който от своя страна видя Божилов. Последният обаче не успя да отправи добър удар.

Пет минути след това удар на Анисе бе избит от стража на противника, а в минутите до края на срещата нямаше абсолютно нищо интересно пред двете врати и резултатът се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 0:2