Лудогорец вече си гарантира над 11 млн. лева от тазгодишната си кампания в евротурнирите. С елиминирането на Цървена звезда тимът на Георги Дерменджиев си осигури поне 5,4 млн. евро само от наградния фонд на УЕФА, отделно са парите от тв права и билети за досегашните кръгове.

Сумата вече доближава тази от сезон 2013/14, когато Лудогорец прибра 5,9 млн. евро от УЕФА за похода си до осминафиналите на ЛЕ. Следващия сезон тимът заработи 14,635 млн. евро с влизането си в групите на ШЛ. Сега сумата може да е още по-голяма, тъй като само класирането сред 32-ата най-силни отбори в Европа гарантира 12 млн. евро. 

Лудогорец ще научи утре съперника си за плейофите в ШЛ, като сред потенциалните такива са Виктория Пилзен и АПОЕЛ Никозия. Ако влезе в групите на ШЛ, тимът ще е в 4-а урна, а в тези на ЛЕ – във втора. С други думи, тимът може отново да играе в Европа и през пролетта.