Лудогорец разнебити с 4:1 Ботев Пловдив в Разград и записа първа победа за новото първенство.

Гостите поведоха още във втората минута чрез Стенио, но това само разяри домакините и те още през първото полувреме направиха пълен обрат след попадения на Сисиньо (9), Марселиньо (19) и Клаудиу Кешеру (45 - дузпа). След почивката "орлите" продължиха да доминират и вкараха нов гол дело на Жуниор Кишада (53).

Така Лудогорец заслужено си взе победата и продължи с успешната си серия за тази седмица, след като за Шампионската лига би шута на Цървена звезда.

Играчите на Ботев от своя страна разочароваха, не си повярваха, че могат да вземат нещо от Разград и логично загубиха. Пловдивчани остават с една точка от две изиграни срещи, докато Лудогорец е с три пункта от един мач.

Ботев започна лудо мача и успя да вкара още във втората минута. Тогава Тодор Неделев центрира от корнер, при което Милан Борян не се намеси по най-добрия начин и Стенио с глава вкара топката във вратата на домакините за 0:1.

Този гол разяри домакините и те бързо успяха да изравнят. В 9-ата минута Марселиньо намери по уникален начин Сисиньо, който се озова сам срещу Георги Георгиев и технично опъна мрежата.

В 19-ата минута орлите осъществиха пълен обрат, след като Марселиньо изпълни перфектно пряк свободен удар и опъна мрежата на Ботев за 2:1.

В края на полувремето Костадин Стоянов събори Сисиньо в наказателното поле и съдията Николай Йорданов свири дузпа. Зад топката застана Клаудиу Кишеру и вкара за 3:1.

Лудогорец отбеляза четвърти гол в 53-та минута, когато Върджил Мисиджан намери с отличен пас Кишада в наказателното поле на Ботев, а той разстреля Георги Георгиев за 4:1.

В 70-ата минута и Мисиджан можеше да запише името си сред голмайсторите, но пропусна да вкара от 6-7 метра. До края Лудогорец контролира мача и заслужено си взе победата.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=a9f784cf87" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Лудогорец - Ботев 4:1

0:1 Стенио (2)
1:1 Сисиньо (9)
2:1 Марселиньо (19)
3:1 Клаудиу Кешеру (45 - дузпа)
4:1 Жуниор Кишада (53)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Борян, 6. Натанаел, 55. Терзиев, 5. Паломино, 4. Сисиньо, 84. Марселиньо, 8. Саша, 88. Вандерсон, 11. Кишада, 93. Мисиджан, 28. Кешеру

БОТЕВ: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 6. К. Стоянов, 25. Кр. Стоянов, 10. Юсеин, 16. Стенио, 8. Неделев, 37. Пауло, 7. Бризола, 73. И. Стоянов