Лудогорец и АЕК Ларнака не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в двубой от Група А на Лига Европа, игран на стадион "Арена Разград".

Футболистите на треньора Антони Здравков действаха много несигурно и тотално бяха надиграни от гостите от Кипър при първите 45 минути. През втората част разградчани леко вдигнаха темпото и започнаха да владеят малко повече топката, но въпреки това "зелените" трудно успяваха да стигнат до чисто положение.

Така самоубийственото реми между Лудогорец и АЕК ги остави извън играта за финалите на турнира. Двата отбора заемат трето и четвърто място в групата с актив от 2 точки, със 7 по-малко от лидерите Байер Леверкузен и ФК Цюрих.

Домакините имаха сериозни проблеми още в началото на срещата. В 3-ата минута лошо върната топка към Ренан накара стража да играе рисковано срещу Апостолос Яну. Вратарят елиминира противника си, но прати кълбото към Акоран. Испанецът обаче не успя да насочи удара си към опразнената врата.

Три минути по-късно Асубре остана сам срещу вратаря на разградчани. Този път обаче Ренан демонстрира сериозна увереност и успя да спаси "зелените" от попадение.

В 13-ата минута АЕК прпусна нова възможносто да поведе. Иван Тричковски стреля директно от пряк свободен удар, от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

Постепенно Лудогорец се събуди и започна да навлиза в мача, поглеждайки към вратата на Рамирез. Първо Марселиньо си опита с удар от далечно разстояние, а в 24-ата минута Натанаел проби отляво и центрира опасно в наказателното поле. Сантиметри обаче разделиха Джоди Лукоки от това да засече от непосредствена близост до голлинията.

Въпреки опитите за отпор на "зелените", гостите от Кипър продължиха да тормозят Моци и компания. В 30-ата минута АЕК разигра заучено изпълнение на фаул, но Акоран нанесе слаб удар и топката попадна право в ръцете на Ренан.

В 37-ата минута поредна заучена ситуация на гостите притесни "зелените". Силва стреля много прецизно по земя от границата на наказателното поле, но Ренан се намеси геройски и изби в корнер.

Три минути по-късно Сисиньо центрира отдясно и Клаудиу Кешерю изигра ситуацията без подготовка, но ударът му не намери очертанията на вратата. Така първото полувреме завърши без голове.

През втората част домакините леко вдигнаха темпото и започнаха да владеят малко повече топката, но въпреки това "зелените" така и не успяваха да стигнат до чисто положение.

Все пак Лудогорец можеше поведе в 75-ата минута. Сисиньо прати тобро центриране в наказателното поле, Козмин Моци засече с глава, но топката се отклони в напречната греда.

Две минути по-късно разградчани претендираха за дузпа, след като Сисиньо падна в наказателното поле при единоборство с Гарсия. Съдията Оле Хобер Нилсен и помощниците му обаче останаха безмълвни.

Лудогорец - АЕК 0:0

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Недялков, Натанаел, Дяков (Саша 65'), Кампаняро, Лукоки (Пауло 87'), Марселиньо, Вандерсон, Кешерю (Шверчок 75')
Треньор: Антони Здравков

АЕК: Рамирез, Силва, Моисов, Акоран (Флориан 81'), Тричковски (Константину 88'), Хавел, Гарсия, Гонзалес, Йоану, Жан-Люк (Тете 71'), Яну
Треньор: Андони Ираола