Лудогорец победи с 2:0 Ботев в Пловдив, но не успя да стане шампион кръг преди края на първенството.

Битката между разградчани и ЦСКА ще се реши след броени дни, когато Лудогорец приема Черно море, а "армейците" домакинстват на Ботев. Разликата между двата отбора е само една точка в полза на "зелените".

Иначе головете в Пловдив за победата на Лудогорец вкараха Клаудио Кешерю (35) Шверчок (45). Козмин Моци пък пропусна дузпа при резултат 0:0.

Гостите започнаха по-активно и още във втората минута Сисиньо бе спрян непозволени при опасна атака. След изпълнениято на фаула вратарят на "канарчетата" Даниел Кайзер изби топката. Три минути по-късно Тодор Неделев стреля неточно за Ботев. Футболистите на Лудогорец продължиха да нападат, изпълниха два корнера, но не успяха да застрашат сериозна вратата на съперника.

В 28-ата минута Кристиан Димитров събори Димо Бакалов в наказателното поле на "жълто-черните" и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на шампионите. Козмин Моци обаче я пропусна, след като изстреляната от него топка бе избита от вратаря Даниел Кайзер.

Превъзходството на разградчани си каза думата и в 35-ата минута Клаудиу Кешеру откри резултата за 0:1 след подаване на Якуб Швиерчок. Домакините опитаха да реагират и в 40-ата минута Антонио Вутов стреля, но не затрудни Пламен Илиев.

Три минути по-късно Даниел Кайзер улови топката след изпълнения на Димо Бакалов от фаул. Якуб Свиерчок покачи на 2:0 в полза на Лудогорец секунди преди почивката.

През второто полувреме темпото на игра спадна. В 48-ата минута защитата на гостите парира удар на Кристиан Добрев. В 60-ата минута Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, но стреля неточно.

Пет минути по-късно Даниел Кайзер отрази опасен удар на Якуб Свиерчок. "Канарчетата" опитаха да реагират и направиха няколко атаки, но без успех. До края на мача и двата тима не създадоха положение за гол и футболистите на Лудогорец спечелиха трите точки.

Ботев Пловдив - Лудогорец 0:2

Голмайстори: 0:1 Клаудиу Кашерю 35, 0:2 Якуб Швиерчок 45

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Апостолов (46- Кристиан Добрев), Васил Шопов, Лъчезар Балтанов (77- Ферибори Доре), Тодор Неделев, Антонио Вутов, Александър Тонев (46- Джонатан Перейра)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялко, Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци, Димо Бакалов, Станислав Манолев, Светослав Дяков (90+4 - Рафаел Фостър), Клаудиу Кешеру (90 +3 - Джоди Лукоки), Якуб Свиерчок (74- Серкан Юсеин), Яцек Горалски