Лудогорец направи 0:0 с новия член на елитното ни футболно първенство Монтана в контролен мач, игран на базата на шампионите в Разград. Това бе единствената проверка за "орлите" преди старта на сезон 2020/21, който започва на 2 август с мач за Суперкупата срещу Локомотив Пловдив.

Неофициален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Алекс Сантана. Дошлият от Ботафого дефанзивен халф се понрави с няколко страхотни отигравания и показа, че се намира в добра форма.

В двубоя с Монтана за шампионите играха и трима таланти от школата на тима - Иван Йорданов, Доминик Янков и Хюсеин Кельовулев. Първият бе използван като ляво крило, Янков действаше на обичайната си позиция зад нападателя, а Кельовулев записа само няколко минути в края на двубоя. Янков на няколко пъти обра овациите на съотборниците си след отлични отигравания в атака.

Иначе Лудогорец имаше превъзходство, като пропусна добри положения пред Орлинов през първото полувреме. Гостите от Монтана, които бяха водени от новия си треньор Никола Спасов, също направиха няколко добри атаки, но така и не затрудниха сериозно Ренан дос Сантос преди почивката и Владислав Стоянов през второто полувреме.

Лудогорец подновява тренировъчните си занимания в понеделник, а следващата неделя (2 август) излиза срещу Локомотив Пловдив в мач за Суперкупата на стадион "Хювефарма Арена".

Лудогорец - Монтана 0:0

Лудогорец: 33.Ренан дос Сантос, 22. Джордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци, 3. Антон Недялков,18. Светослав  Дяков,12. Абел Анисе, 8.Дан Битон, 17. Жоржиньо, 88.Вандерсон, 13. Мавис Чибота (Стоянов, Сисиньо, Григоре, Тауата, Сантана, Баджи, Йорданов, Каули, Кельовулев)

Монтана: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 33.Стефан Цонков, 10. Владимир Айтов, 20.Димитър Илиев, 13. Йордан Йорданов, 16. Николай Цветков, 7.Ивелин Илиев, 8.Тони Тасев, 15.Преслав Петров, 11.Николай Минков (Димитров, С. Георгиев, Каменов, Р.Георгиев, Иванов, Кръстев, Ангелов)