Треньорът на Лудогорец Павел Върба отново застана пред медиите за онлайн брифинг преди домакинството на Берое, след като през миналата седмица се сблъска с голям проблем. Той получи остра тромбоза на феморалната вена, заради което бе приет по спешност в русенска клиника "Медика". Заради здравословните проблеми чехът не води „орлите“ в дербито с ЦСКА, завършило 2:2. За щастие обаче всичко се размина и от вторник Върба подготвя своя тим за дербито с Берое.
„Чувствам се добре, здрав съм. Всичко е наред, дано нещата продължават така“, започна чехът. „За някои е изненада, че Берое води в класирането. Аз ги наблюдавах и през миналия сезон. Те са сред най-добре организираните отбори. Започнаха силно сезона, хубави резултати постигнаха, а според мен имат отлични офанзивни футболисти. Работят добре. Първото място е очаквано“, смята чехът. „Имаме някои проблеми с контузени играчи. Анисе получи травма на тренировката и ще отсъства. Ренан също няма да е в групата. Той ще започне треноровки от понеделник. Терзиев обаче вече тренира с отбора, в добро състояние е. Ще попадне в групата за Берое. Миналата седмица игра едно полувреме за дубъла", разкри бившият наставник на чешкия национален отбор. "Ние разполагаме с голям брой футболисти и според мен няма смисъл да запазваме никой за плейофа с Динамо Брест“, призна той. „Да гледам моя отбор по телевизията? Преживях го по някакъв начин двубоят с ЦСКА. В този мач се срещнаха два много силни отбора. И ние, и те можем да съжаляваме, че не победихме. Имахме късмета да вкараме първи гол. Добре е, че съвземехме от обрата и стигнахме до равен. Срещата беше драматична и интересна“, каза Върба. „Много голове от статични положения допускаме. Това не е добре за нас. Стоим добре игрово, но една такава ситуация обърква нещата. В защита бяхме твърди, но аз това, което имах, го казах на футболистите. Стояхме добре, стъпвахме здраво. В атака имахме положения, можеше да затворим мача. Справедлив и закономерен резултат е това 2:2“, заяви бившият селекционер на Чехия. „Мисля, че сами виждате, че Доминик Янков върви нагоре и нагоре. Млад, перспективен футболист, създаден от нашия клуб. Показва какво може в мачовете и тренировките“, похвали младока специалистът. След това той отново се върна на предстоящия мач с Берое. „Какво искам да направя, ще го кажа на футболистите. Но както вече казах - Берое са добре организирани, често сменят схемата. Знаем какво ни чака срещу тях. Мисля, че ние също сме подготвени за този мач. Ще е интересен мач за публиката. Прави сте, че в четвъртък е най-важния мач за сезона. Имаме обаче достатъчно време след двубоя с Берое да се подготвим. Знаете какви са амбициите, искаме да сме първи и се надявам след края на мача това да е факт“, завърши Върба.








Какво да не правим на църковния празник на 27 юни
Практични съвети за драстично намаляване на градския разход
Рецепта за италианския кекс чамбела с праскови
Музика се носи в село Маноле денем и нощем: "Полицаите си затварят очите"
Как Сирски води войната: Между военните успехи и критиките за големи загуби
Майката на Бени Бланко го накарала да се омъжи за Селена Гомес
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар