"Лудогорец е доста далеч от формата, в която трябва да бъде и да се представя убедително у нас и в Европа". Това заяви след победата над Черно море с 1:0 Станислав Генчев. Треньорът призна, че е водил разговори с ръководството на клуба относно бъдещето си, но то ще стане ясно след края на оставащите два мача от календарната година.

"Футболистите показаха голямо желание за победа. Важността на мача беше голяма срещу традиционно труден съперник. За съжаление пропуснахме някои голови ситуации през първата част, които можеха да ни дадат повече спокойствие за второто полувреме. Като цяло играхме добре, дадохме само две възможности на противника през нашата врата. Доволен съм от гола. Това нещо с центриране към Елвис на близката греда го тренирахме вчера и съм щастлив, че се получи по време на мача. За нас най-важното беше играчите да се успокоят, не сме свикнали толкова загуби в Лига Европа и то след слаба игра. Реакцията беше очаквана. Футболистите искаха да се докажат, да вземем трите точки и съм доволен, че успяхме. Остават ни още два мача. Ще търсим 6 точки. Целта ни е да зимуваме на върха с максимална преднина. Като сработване на състезателите вече сме близо, но като стил на игра и като това как трябва да изглежда Лудогорец, сме доста далеч. Трябва да работим и в двете фази. Класните отбори много лесно стигат до нашата врата, в Лига Европа допуснахме доста голове. В същото време трябва да работим и в атакуващ план, защото Лудогорец трябва играе атрактивно и да вкарва повече. Имах разговор с ръководството за бъдещето ми. След последния мач ще разберете", каза Станислав Генчев, цитиран от БНР.