Родният шампион Лудогорец удари Бачка Топола с 2:1 в първата контрола на разградчани в Турция.

В герой за разградчани се превърна бившият футболист от Бундеслигата Бърнард Текпетей, който реализира и двете попадения в 7-ата и 36-ата минута. За сърбите вкара Станойев в 37-ата минута.

Бърнард Текпетей откри резултата още в седмата минута с плътен изстрел. Две минути по-късно Мавис Чибота пропусна да вкара втори гол, след като получи в наказателното поле, но стреля неточно.

Малко след това Чибота бе блокиран от бранител на Бачка Топола. В 26-ата минута Бачка Топола бе близо до изравняване на резултата. След центриране от свободен удар обаче нито един от футболистите на сръбския тим не успя да засече точно топката във вратата на Ренан.

Лудогорец удвои аванса си десетина минути преди паузата. Текпетей реализира втория си гол в мача, а негов асистент отново бе Икоко.

Само две минути след това обаче интригата се завърна. Станойев остана очи в очи с Ренан и се разписа за сръбския тим.

Новият треньор на Лудогорец Дамбраускас пусна нов състав на терена за втората част - Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Абел Анисе, Стефан Баджи, Иван Йорданов, Доминик Янков, Димитър Митков, Кирил Десподов.  След час игра и Бачка Топола смени почти целия си отбор.

В средата на втората част Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но не създаде нищо интересно. После Десподов се пробва пак, но вратарят на Бачка Топола изби топката.

Малко преди края Григоре засече центриране на Десподов от корнер, но Бурсач се разтегна и изби в ъглов удар.

Лудогорец - Бачка Топола 2:1
1:0 Текпетей 7'
2:0 Текпетей 35'
2:1 Станоев 37'

Титулярен състав на Лудогорец: Ренан, Вердон, Жосуе Са, Икоко, Илиев, Дяков, Сантана, Каули, Кешерю,Текпетей, Чибота