Шампионът Лудогорец спечели по категоричен начин Суперкупата на България, разбивайки носителя на Купата ЦСКА с 4:0 на националния стадион "Васил Левски".

"Орлите" не се смутиха от отменения си гол в началото и преди изтичането на половин час игра Алекс Сантана откри резултата.

Четири минути преди и след почивката Лудогорец нанесе още два решаващи удара по своя опонент. Първо Доминик Янков удвои с красиво попадения, а в началото на второто полувреме Пиерос Сотириу направи аванса на своите класически.

В 84-ата минута Мавис Чибота окончателно довърши "червените" след невероятна солова акция на Кирил Десподов. Интересното е, че пряко участие във всяко едно попадение имаше именно бившият футболист на ЦСКА и настоящ нападател на Лудогорец Десподов.

Игор Пластун наказа ЦСКА в 14-ата минута. Защитникът на шампионите надскочи Жорди Кайседо след центриране от корнер, пращайки топката в мрежата на Бусато с глава.  След намесата на ВАР обаче попадението бе отменено. Съдията Ивайло Стоянов маркира фаул на защитника на Лудогорец срещу вратаря.

Лудогорец откри повторно резултата в 29-ата минута и този път голът беше редовен. Алекс Сантана отбеляза попадението, след като Кирил Десподов бе оставен непокрит на левия фланг, центрира към връхлитащия пред Бусато Сантана, който засече топката с глава и даде преднина на "орлите". Голът този път бе признат.

Доминик Янков удвои в 41-ата минута с красиво попадение и пас на Десподов. В 49-ата Пиерос Сотириу оформи класическото 3:0 след груба грешка на вратаря на „червените” Бусато, който напусна наказателното си поле, за да изчисти топката, но я изпрати в тялото на Десподов, а след рикошет тя попадна в Сотириу. Последният вкара на празна врата. В 84-ата минута Десподов асистира на Чибота за 4:0.

Любослав Пенев записа първа загуба начело на „армейците” в двубои срещу разградчани. В 37 мача между двата тима във всички турнири възпитаниците на Валдас Дамбраускас имат 16 победи, 6 загуби и 15 равенства.

След почивката в игра за ЦСКА влезе Валентин Антов, за който тази среща може да е последна с червената фланелка. Френски и италиански медии днес потвърдиха, че тимът е получил оферта от 3.5 млн. евро от Олимпик Марсилия за защитника.

Лудогорец - ЦСКА 4:0

1:0 Алекс Сантана - 29'
2:0 Доминик Янков - 41'
3:0 Пиерос Сотириу - 49'
4:0 Мавис Чибота - 84'

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков (к), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 64. Доминик Янков, 95. Каули Соуса, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу

ЦСКА: 1. Густаво  Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон  Телес (к), 30. Яник Уайлдшът, 11. Хамза Чатакович, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо