"Не вярвам да е различен мача от това, което видяхме в Словения. Мура изповядат определен стил, дефанзивен, но въпреки това видяхме, че може да са опасни на контраатаки. Искам да атакуваме с максимална увереност. Желая нападателна и доминираща игра. Трябва да рискуваме във всеки един момент“, обяви наставникът на Лудогорец Валдас Дамбраускас преди реванша с Мура от трети кръг на Шампионската лига.
„Доста трудно е да избера титулярния състав, защото съм много доволен от момчетата, които играха. Имахме страхотни моменти срещу Локо Пд, но имаше и други, което е обяснимо, защото за пръв път играхме в този вариант. Разполагаме с дълбок и широк състав, може да имаме доверие на всеки. Като треньор може да имам главоболие как да избера най-добрите. Плана на всеки един треньор е да избере едни футболисти, но всичко може да се промени на полувремето. Радвам се, че мога да използвам всички мои играчи“, добави литовецът, цитиран от "Труд".
„Както показахме и на подготовката, когато Лудогорец има пространства, е много опасен. Но когато Лудогорец е пресиран, през пролетта имахме проблеми. След усилена работа в първа и втора фаза на изграждане на атаката, имаме подобрение. Срещу Локо Пд успяхме да направим промени и тънки настройки. До момента, когато играхме срещу подобни на Мура отбори, видяхме позитивните промяна. Аз бих оприличил словенците на Локо Пд, защото практикуват един и същи стил. Вярваме в прогреса, лицето ни в Пловдив не беше случайност“, продължи Дамбраускас.
„На индивидуално пресиране е лесно да се научи един отбор, но нека сега не влизаме в тактическа дискусия. Най-лесно е да се подготвим за пресата, защото става с добра организация на отбора. Това важи не само за големите отбори, но и за малките, които имат физическия капацитет да пресират. Това, което подобряваме е контрапреврата, да не спираме да гоним топката, 5-6 секунди, след като я изгубим, да си я върнем. Нашата цел не е да го правим не в един или два мача. Трябва да го показваме във всеки един мач, без значение дали срещу мен е топевропейски отбор или някой от по-долната част на класирането. Истинският Лудогорец ще е този, който направи това в 30-40 мача от сезона. Нека правим анализите в края на сезона“, завърши литовецът.

            
	        
	        





            
                                Развитие по случая с насилието над момиченце в детска градина в Каблешково                            
            
                                Журналист: Вучич е притиснат от протестите - все по-често говори за избори                            
                                В кадър: Мъже от стомана се изправиха срещу Airbus A220-300                            
                                Данъчен инспектор е осъден условно за подкупи                            
            
                                Японци развенчаха мита за LED фаровете                            
                                Eто го новото Renault Twingo                            
                                5 проблема, които нискокачественото гориво причинява                             
                                Защо в камиони и микробуси се поставят ярки предпазни колани?                            
            
                                Гига Чикадзе се завръща срещу Кевин Валехос на финалното UFC събитие за 2025 г.                            
                                Марио Баутиста: „От UFC ми обещаха нещо голямо след загубата от Нурмагомедов“                            
                                Джейк Пол коментира отменения бой с Джервонта Дейвис                            
                                14 медала за Twisted Jiu Jitsu от Европейското по бразилско джу джицу                            
            
                                Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания                            
                                Захарен диабет тип  I  при деца - хранене и инсулинолечение                            
                                В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия                            
                                Европейската седмица на фертилността започна под мотото „С факти напред – образование и информация“                            
            
                
                
                
                
                
                
Коментари
Напиши коментар13:02 | 24 апр 2024 г.
17:39 | 27 юли 2021 г.
17:01 | 27 юли 2021 г.
17:00 | 27 юли 2021 г.
Напиши коментар