Първенецът Лудогорец обърна Ботев Пловдив и спечели с 3:1 като гост в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

"Канарчетата" пуснаха първа кръв в битката за върха и откриха резултата още в четвъртата минута чрез голямата си звезда Тодор Неделев.

Шампионите не се стреснаха и изравниха в средата на първото полувреме чрез страхотното изпълнение на Алекс Сантана, а десетина минути след началото на втората част сътвориха пълен обрат с гола на Пиерос Сотириу.

Пловдивчани останаха с десет души в 59-ата минута, тъй като Дилан Мертенс си изкара втори жълт картон. Въпреки това до самия край домакините имаха повече отправени удари, но не успяха да стигнат поне до точка. Всичко приключи в 91-ата минута, когато Джордан Икоко оформи крайния резултат.

Така хегемонът в родния футбол Лудогорец се бетонира на върха с актив от 27 точки, с четири повече от втория ЦСКА. Ботев Пловдив е трети в таблицата с 21 пункта.