Кошмарният старт на сезона за Лудогорец продължава. След като отстъпиха с 0:2 на Балкани в първия мач от I предварителен кръг на Шампионска лига, орлите загубиха и дебютната си среща от родното първенство – 1:3 от новака Крумовград. Мачът се изигра на клубната база на Ботев Пловдив „Никола Щерев – Старика“ в „Коматево“ при температура над 30 градуса, въпреки че започна в 21 ч.

За трети път в своята история Лудогорец губи като гост от новак на старта на шампионата – такива бяха случаите с Любимец и Хасково.

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев реши да заложи на изцяло нов стартов състав, в сравнение с мача срещу Балкани.. На вратата беше Симон Слуга, а пред него в защитата действаха Пипа, Георги Терзиев с капитанската лента, Оливие Вердон и Иван Йорданов. Като опорни халфове бяха поставени Якуб Пьотрьовски и Педро Нареси. Рай Насименто и Доминик Янков бяха разположени по крилата, а Тодор Неделев действаше зад Спас Делев, който водеше атаката.

Още с първия си удар към вратата на шампионите Крумовград откри резултата в 6-ата минута. Серкан Юсеин центрира от първия ъглов удар за домакините около точката за дузпа, където Иван Йорданов изпусна капитана Божидар Кацаров, който засече точно с десния крак в долния десен ъгъл на Симон Слуга – 1:0.

В 17-ата минута Крумовград вкара втори гол с втория си точен удар в мача. Александър Колев отигра с глава за Юсеин, който тръгна отдясно към паналтерията, след което центрира технично във вратарското поле, а там Георги Терзиев не успя да пресече, Пипа също закъсня, а Колев засече точно във вратата на Слуга за 2:0.

Лудогорец върна едно попадение преди почивката. В 39-ата минута Педро Нареси намери Спас Делев, който с едно докосване отигра за Доминик Янков, който си взе топката, нагласи си я на десния крак и с хубав фалцов удар с десния крак пред дъгата на наказателното поле прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев за 2:1.

В първата половина на втората част Лудогорец изпусна няколко добри положения – чрез Доминик Янков (47), Марсел Хайстер (49), Спас Делев (58) и Кайо Видал (60).

Вместо да изравни резултата обаче, шампионът на България допусна трети гол, пише "Тема спорт". Заслугата за него бе най-вече на Симон Слуга,  който направи огромна грешка. Вратарят на Лудогорец излезе извън наказателното си поле, за да изчисти една изритана топка, но вместо срещна тялото на Китан Василев и кълбото попадна на пътя на Мартин Сораков, който от  границата на наказателното поле нямаше как да пропусне на празна врата – 3:1. Това бе трети точен удар за домакините.

Във 2-рата минута на добавеното време Янко Георгиев направи две прекрасни спасявания. В ответната атака Мартин Сораков излезе сам срещу Слуга, но вратарят изкупи частично грешката си за третия гол като изби.

Лудогорец излиза в сряда в мач-реванш срещу Балкани. Крумовград пък има ново тежко изпитания на хоризонта – гостуване на ЦСКА на „Българска армия“.

КРУМОВГРАД – ЛУДОГОРЕЦ  3:1

1:0 Божидар Кацаров (к) 6′

2:0 Александър Колев 17′

2:1 Доминик Янков 39′

3:1 Мартин Сораков 68′

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Велев, 5. Шимич, 72. Сенжаджи, 11. Ал. Георгиев, 44. Кацаров, 10. Юсеин, 18. Машедо, 19. Йорданов, 23. Тонев, 9. Колев

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 2. Пипа, 5. Терзиев, 6. Пьотровски, 18. Рай, 24. Вердон, 30. Нареси, 64. Янков, 82. Йорданов, 88. Неделев, 90. Делев