Любопитни факти от шампионатните срещи между Лудогорец и ЦСКА в Разград. Двата отбора се изправят един срещу друг тази вечер. Ето и каква статистика извади "Тема спорт":

* Равносметката от последните 10 срещи на стадион „Хювефарма Арена” е 6 победи за Лудогорец, 3 равенства и една победа за армейците

* Най-често регистрираният резултат е 1:0 – 5 пъти (5 за Лудогорец)

* Една среща се игра без публика през 2021 година заради ограниченията срещу Ковид-19 и завърши с победа на домакините с 1:0

* Най-много голове за Лудогорец срещу ЦСКА в Разград са реализирали: 3 – Марселиньо, 2 – К. Моци, В. Мисиджан, Як. Швиерчок, Вандерсон, Б. Текпетей, Д. Янков, М. Тисера и Игор Тиаго

* За ЦСКА деветте гола са реализирани от: Ф. Каранга – 2, Г. Кулма, К. Меркадо, К. Десподов, Р. Пинто, Ам. Юга, Т. Хайнц и М. Гарсес

* Кирил Десподов се е разписвал и за двата отбора в Разград

* За Лудогорец е отсъдена една дузпа, която е реализирана от П. Сотириу

* За ЦСКА не е отсъждана нито една дузпа при 18-те шампионатни визити на червените в Разград

* 18 чужденци са реализирали за Лудогорец, а 7 за ЦСКА

* Автор на най-бързия гол (в 4-ата минута) е Б. Текпетей от Лудогорец на 27 февруари 2021 година при победата на орлите с 1:0

* В последната минута са отбелязани 3 гола от Ж. Кишада (Лудогорец), М. Чибота (Лудогорец) и Г. Кулма (ЦСКА)

* Ф. Каранга отбеляза гол №4000 за ЦСКА в А група в 63-ата минута при равенството 1:1 в Разград на 20 май 2017 година